GenelGüncelİŞ DÜNYASIManşet

TSKB Gayrimenkul Değerleme’nin Cinsiyet Eşitliği Uygulamalarına ‘Fırsat Eşitliği Modeli’ Sertifikası

TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş.,işe alım, eğitim, kariyer planlama, iletişim gibi alanlarda cinsiyet eşitliğini gözeten uygulamalarıyla KAGİDER tarafından verilen Fırsat Eşitliği Modeli (FEM) sertifikasını almaya hak kazandı.

Vizyoner danışmanlık hizmetleriyle gayrimenkul yatırımlarına yön veren TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş., şirket içi uygulamalarıyla da fark yaratıyor. İşe alım, eğitim, kariyer planlama, iletişim gibi alanlarda cinsiyet eşitliğini gözeten uygulamalarıyla dikkat çeken şirket, Fırsat Eşitliği Modeli (FEM) Sertifikası’nı almaya hak kazandı.

Kadın istihdamını teşvik etmek için KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) önderliğinde, Dünya Bankası teknik desteği ile hayata geçirilen sertifikasyon programı kapsamında şirketler bağımsız bir değerlendirme sürecinden geçiyor. Fırsat eşitliği alanında gerekli kriterleri yerine getiren şirketler ise FEM sertifikası almaya hak kazanıyor.

TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Genel Müdürü Makbule Yönel Maya, “Kadınların üretime katılımı önemli bir toplumsal dönüşüm yaratıyor, ekonomik ve sosyal kalkınmaya dönük sağlıklı bir zemin hazırlıyor. Bu dönüşümün sağlanmasında ise şirketler kilit rol oynuyor. Özellikle ekonomik etki alanı büyük olan şirketlerin toplumsal cinsiyet eşitliği ile fırsat eşitliği konusunda attığı adımlar büyük fark yaratıyor. Biz de bunun bilinci ve iştiraki olduğumuz TSKB’nin de destekleriyle fırsat eşitliğini en öncelikli konularımızdan biri olarak alıyoruz. Kadının iş dünyasındaki rolünü güçlendirmek yönünde hayata geçirdiğimiz fırsat eşitliği uygulamalarının ve altına imza attığımız taahhütlerin KAGİDER-Fırsat Eşitliği Modeli (FEM) Sertifikası gibi itibarı yüksek programlarda karşılık bulması bize yeni adımlar için güç veriyor” dedi.

KAGİDER Başkanı Emine Erdem ise şunları söyledi:

“Kadınların ekonomiye daha fazla katılımının sağlanması için tüm şirketlerin toplumsal cinsiyet eşitliğine destek veren bir kurumsal kültürü içselleştirmesi ve bu kültürün üstüne cinsiyetler arasında fırsat eşitliğini sağlayan politikaları inşa etmesi gerekiyor. FEM sertifikası şirketleri buna teşvik etmeyi ve sürece ivme kazandırmayı amaçlayan başarılı bir programdır. Bugüne kadar 36 şirket bu sertifikaya hak kazandı. Bu listeye bugün de kendi sektörünün seçkin kuruluşlarından TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’nin katılmış olmasından mutluluk duyuyor ve kendilerini kutluyorum.”

Daha Fazla Göster

Mihriban Kurt

Çukurova Üniversitesi Radyo ve Televizyon 1. sınıf öğrencisiyim. Instagram'da Sporcups adı altında güncel olarak basketbol haberleri paylaştığım bir sayfam var. Sosyal Medya'da beni takip etmek isterseniz adımın bulunduğu kısımda sosyal medya hesaplarım mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.