BilimDÜNYAETKİNLİKGİRİŞİMCİLİKGirişimlerGüncelLiseRobotikTEKNOLOJİÜniversiteYapay ZekaYarışmaYazılım

MUCİT VE GİRİŞİMCİ GENÇLERİN YARIŞMASI ”1 İDEA 1 WORLD”

İlkokul, ortaokul, lise ve üniversiteli gençler 1idea1world yarışması sayesinde fikir, icat, buluş ve girişimlerini 20 farklı kategoride uluslararası arenada sunma fırsatını yakalıyorlar. Dünyanın en büyük buluşlarına ticari değer kazandırmak olan 1 İdea 1 World (1i1w) yarışmasında genç mucitler, araştırmacılar, mühendisler ve bilim insanları 23-28 Şubat tarihleri arasında farklı alanlarda geliştirdikleri projelerini online platformda sunacaklar.

İNOVASYON, TASARIM VE STARTUP YARIŞMASINA KATILMAK İÇİN SON GÜNLER…

Dünya Fikri Mülkiyet Hakları Kurumu WIIPA’nın himayesinde, Tüm Mucitler İcat İnovasyon ve Araştırma Derneği (TÜMMİAD) tarafından bu yıl ilki organize edilecek olan uluslararası 1Idea 1World yarışması, “1 fikir 1 dünya” sloganıyla düzenlenmiş olup katılımcılar endüstriyel tasarım, ekoloji, multimedya, tarım ve otomotiv gibi alanlarda 20 farklı kategoride  hem bireysel hem de kurumsal olarak başvuru yapılabilecek.

Dünyanın en seçkin topluluklarından biri olan WIIPA’nın Türkiye temsilcisi olan TÜMMİAD; türk mucit ve girişimci gençlerin hem ülkemizde hem dünyada saygınlık kazandırmak için ortaya çıkmış ve sadece elinde projesi olup onu geliştirmek isteyenlere yardımcı olmakla kalmayan, ilkokul çağından itibaren çocukların, gençlerin hayallerine dokunmayı amaçlayan bir kuruluştur. Uluslararası yapılanmasından dolayı dünyadaki tüm mucit ve girişimcileri kucaklamış olup gençlerin kendi ülkelerindeki bulamadığı desteği Türkiye’de bulmasını olanak sağlıyor ve tersine beyin göçünün oluşması için de hizmet etmiş oluyor. 1 İdea 1 World yani 1 Fikir 1 Dünya TÜMMİAD’ın sloganı olmakla beraber TÜMMİAD’ın markası haline gelmiştir.

1İdea 1 World (1i1w) yarışmasının konuşmacıları  dünyanın önde gelen kuruluşlarından olan Nasa, Google, Amazon, Oracle, Facebook olup yarışmaya katılan projeleri uluslararası üyelerden oluşan bir jüri değerlendirecektir. Başta Türkiye olmak üzere  İran, Azerbaycan, Güney Kore, Tayvan,  Çin, Amerika, Kanada  ve diğer 32 ülkenin katılımıyla yarışma gerçekleştirilecektir.  Başarılı projeler Tümmiad  tarafından düzenlenen uluslararası organizasyonlara katılmaya hak kazanacaktır. Yarışmanın en önemli avantajlarından biri  yarışmacıların ve projenin uluslararası alanda  görünürlüğü sağlamak ve aynı zamanda başarılarının ödül  ile taçlandırılmasına fırsat  tanımaktır.

 Uluslararası fikir, buluş, inovasyon ,tasarım ve startup yarışması olan 1i1w ‘un son başvuru tarihi 12 şubat olup katılmak isteyenler www.1i1w.com  web sitesi üzerinden daha detaylı bilgi alabilir ve başvurularını yapabilirler.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.