Sosyal Medya

Yeni Çağın Popüler Mesleği: Influencer

Instagram’da makyaj ve cilt bakımı ile ilgili paylaştığı bilgilerle 207 bin takipçisi olan Nihal Kanık ile birlikte Influencer hakkında konuştuk.

1982 yılında Ankara’da dünyaya gelen Nihal Kanık, İşletme mezunudur. Yüksek lisansını Radyo ve Televizyon Bölümü’nde yapan Kanık, 16 yıl haber spikerliği olarak çalıştı. Trt başta olmak üzere, çok sayıda radyo ve televizyonlarda çalıştı. İstanbul’a taşındığı için doktora eğitimine ara vermek zorunda kaldığını belirten Influencer Nihal Kanık, şuanda bir Influencer ajansı var ve Influencer’ere içerik üretmektedir. oremrujumrimelim Instagram ve Youtube hesaplarında makyaj ve cilt bakımına dair paylaşım yapmaktadır.

Günümüzün Influencerlerden olan Nihal Kanık, bu sektör hakkındaki görüşlerini anlattı ve bu sektöre yönelmek isteyen gençlere tavsiye verdi: Influencer’lik, benim için yeni çağın popüler mesleğidir. Tamamen kabul gören geleneksel medyanın etkilerini daha da azaltan bir meslek kolu olacak. Her yüksek takipçi kişi Influencer değildir bunun bilincinde insanlara ilham veren etkileşim yaratan özgün olan ve çağın gereklerine de ayak uyduran kişiler olmalarını öneririm. Sevdiğin ilgi alanın olan konuları geniş kitlelerle paylaşmak, insanlara ilham olabilmek ve etkilemek. 

Eğer ki bu işin içinde olmak istiyorsanız özgün olun ticari kaygı ile hareket etmeyin ve insanların yarar sağlayacağı içerikler üretin.

Daha Fazla Göster

Merve Uçan

Merhaba, Ben Merve. Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi İletişim Tasarımı ve Medya Bölümü öğrencisiyim. Gazetecilik hayatıma üniversitenin ikinci sınıfında başladım. Fakültemizin gazetesi olan "Kampüs Haber" de, etkinlik haberleri ve özel haber yazdım. Daha sonra okulumuzun rektörlük kısmında muhabir olarak çalıştım. Haber metni yazma ile birlikte, fotoğraf çekimi, tasarım programları (Photoshop, Premiere, Illustrator) gibi alanlara da hakimim. Dijital gündemleri yakından takip ediyorum. Sosyal medyayı yakından takip ediyorum. Farklı içerikler de olmak üzere, daha çok bu alan ile ilgili haberler yazıp, siz değerli okurlarımıza paylaşmayı hedefliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.