Sosyal Medya

Yeni Çağın Popüler Mesleği: Influencer

Instagram’da makyaj ve cilt bakımı ile ilgili paylaştığı bilgilerle 207 bin takipçisi olan Nihal Kanık ile birlikte Influencer hakkında konuştuk.

1982 yılında Ankara’da dünyaya gelen Nihal Kanık, İşletme mezunudur. Yüksek lisansını Radyo ve Televizyon Bölümü’nde yapan Kanık, 16 yıl haber spikerliği olarak çalıştı. Trt başta olmak üzere, çok sayıda radyo ve televizyonlarda çalıştı. İstanbul’a taşındığı için doktora eğitimine ara vermek zorunda kaldığını belirten Influencer Nihal Kanık, şuanda bir Influencer ajansı var ve Influencer’ere içerik üretmektedir. oremrujumrimelim Instagram ve Youtube hesaplarında makyaj ve cilt bakımına dair paylaşım yapmaktadır.

Günümüzün Influencerlerden olan Nihal Kanık, bu sektör hakkındaki görüşlerini anlattı ve bu sektöre yönelmek isteyen gençlere tavsiye verdi: Influencer’lik, benim için yeni çağın popüler mesleğidir. Tamamen kabul gören geleneksel medyanın etkilerini daha da azaltan bir meslek kolu olacak. Her yüksek takipçi kişi Influencer değildir bunun bilincinde insanlara ilham veren etkileşim yaratan özgün olan ve çağın gereklerine de ayak uyduran kişiler olmalarını öneririm. Sevdiğin ilgi alanın olan konuları geniş kitlelerle paylaşmak, insanlara ilham olabilmek ve etkilemek. 

Eğer ki bu işin içinde olmak istiyorsanız özgün olun ticari kaygı ile hareket etmeyin ve insanların yarar sağlayacağı içerikler üretin.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.