BeslenmeGenelGıdaGüncelMarka

McDonald’s restoranları yeni döneme hazır

McDonald’s restoranları yeni döneme hazır

Türkiye’nin eve kapandığı dönemde lezzet tutkunlarına kaliteli ve sağlıklı ürünlerini ulaştıran McDonald’s Türkiye, restoranlarını kademeli olarak açıyor. Çalışanların ve müşterilerin sağlığının birinci öncelik olduğu McDonald’s restoranlarında, 2 Haziran itibarıyla sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde ziyaretçi kabul edilmeye başlandı. McDonald’s Türkiye Pazarlama Direktörü Elif Göktaş, “Tüm önlemlerimizi aldık, hizmete kaldığımız yerden devam ediyoruz. Misafirlerimizi sevdikleri McDonald’s lezzetleriyle restoranlarımızda buluştururken sosyal mesafemizi de koruyacağız” dedi.

McDonald’s Türkiye, kontrollü sosyal hayata geçişle birlikte restoranlarını yeniden açtı. Türkiye’nin evde kaldığı süreçte lezzet tutkunlarının kaliteli ve sağlıklı gıdaya erişimini sağlayan McDonald’s Türkiye, yeni dönemde de hizmete kaldığı yerden devam ediyor. 2 Haziran itibarıyla restoranlarını kademeli olarak açmaya başlayan McDonald’s, hijyen ve güvenlik prosedürlerine uygun yeni uygulamalarıyla ziyaretçilerini ağırlıyor.

McDonald’s Türkiye Pazarlama Direktörü Elif Göktaş, “Önce sağlık” diyerek salgının ilk gününden itibaren üst düzey önlemleri hayata geçirdiklerini söyledi. Göktaş, “McDonald’s Türkiye olarak hepimizin evde vakit geçirdiği günlerde Eve Servis, Araca Servis ve Gel Al hizmetlerimiz ile ürünlerimizi güvenli bir şekilde bizi sevenlerle buluşturduk. Yeni dönemde misafirlerimizle yeniden bir arada olacağımız için mutluyuz. Tüm restoranlarımızda Sağlık Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda önlemlerimizi aldık. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da herkesi sevilen ve özlenen McDonald’s lezzetleriyle buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Göktaş, alınan önlemleri şöyle sıraladı: “Ürünlerimiz tüm üretim aşamalarında birçok kontrolden geçiyor ve özenle hazırlanıyor. Restoranlarımız ve kullandığımız ekipman sık sık dezenfekte ediliyor. Çalışanlarımızın ateş ölçümleri düzenli olarak yapılıyor. Tüm çalışanlarımız maske ve eldiven takıyor. Düzenli aralıklarla maske ve eldivenlerini değiştiriyorlar. 30 dakikada bir ellerini mikrop kırıcı sabunla yıkıyorlar. Restoranlarımıza girerken müşterilerimizin ateş ölçümü yapılıyor, maske takmalarının zorunlu olduğunu ve ellerini sık sık dezenfekte etmelerini belirten uyarılarımız bulunuyor. Müşterilerimizin sipariş verirken ve beklerken sosyal mesafeyi korumalarını sağlamak için zeminde yer alan göstergeler mevcut. Masa ve sandalyelerde de sosyal mesafeye göre düzenleme yaptık. Kullanıma uygun olanları işaretlerle belirledik. İnternet sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızda da aldığımız önlemlere detaylıca yer veriyoruz.”

Türkiye’de McDonald’s

‘BrandZ En Değerli 100 Küresel Marka’ çalışmasına göre dünyanın en değerli 9’uncu markası olan ve Türkiye’de ilk restoranını 1986 yılında açan McDonald’s, 2005 yılından bu yana Anadolu Grubu (Anadolu Endüstri Holding) çatısı altında faaliyet göstermektedir. McDonald’s, bugün yaklaşık 255 restoranı ve 6000 civarında çalışanı ile yılda 100 milyon kişiye hizmet vermektedir. McDonald’s, sunduğu ürün ve hizmetlerin %98’ini Türkiye’de üretim yapan tedarikçilerden temin etmektedir.

McDCafé
McCafé yaklaşık 20 yıl önce Avustralya’da doğmuş bir konsepttir. Dünyada 32 ülkede 1300’den fazla restoranda faaliyet gösteren kahve zinciri McCafé, Türkiye’de McDCafé adıyla 32 McDonald’s restoranında hizmet vermektedir. McDCafé’lerde, Espresso’dan Capuccino’ya, Flatwhite’dan Americano’ya, Latte’den Türk kahvesine, Frappe’den, Smoothie’ye kadar, birçok sıcak ve soğuk içecek seçeneklerinin yanında birbirinden lezzetli kek ve muffin gibi damak zevkine hitap eden yiyecekler de bulunmaktadır.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.