BasketbolManşetMarkaSPOR

Darüşşafaka Tekfen 3 önemli yerli oyuncusu Doğuş Özdemiroğlu, Berk Demir ve Emircan Koşut ile #YolaDevam Ediyor

Darüşşafaka Eğitim Kurumları’ndan mezun ve aynı zamanda Darüşşafaka Basketbol altyapısında yetişen, takımın sembol isimlerinden Doğuş Özdemiroğlu, 2 sezon önce kadroya katılan Berk Demir ve 3 sezondur Daçka formasını taşıyan pivot Emircan Koşut ile 1+1 olmak üzere sözleşme yeniledi.

Bugün gerçekleştirilen sosyal mesafeli imza töreninde Genel Menajer Ahmet Eran ve oyuncular açıklamalarda bulundular;

Ahmet Eran; ”Bildiğiniz gibi pandemi nedeniyle tüm dünyanın düzeni değişti, maalesef basketbol faaliyetlerinden de uzak kaldık. Ancak hayatın doğal akışı içinde mevcut şartları göz önünde bulundurarak yeni sezona hazırlanmak durumundayız. Yeni sezonda ilk hedefimiz yerli kadromuzu korumaktı. Bunu da büyük oranda başardık. Türk oyuncularımızın geçmiş sezonlarda gösterdiği performanslar yeni sezon adına çok önemliydi. Bu anlamda üç oyuncumuz da kulübümüzün önemli isimleri oldu. Umarım önümüzdeki dönemlerde de daha uzun süre bu birliktelik devam eder. Herkese hastalığın hayatımızdan çıktığı, liglerin tamamlanabildiği sağlıklı ve başarılı bir yıl diliyorum.”

Berk Demir; “Daçka ailesinde 2 sezondur forma giyiyorum. Bu kısa ama dolu dolu geçirdiğim süre içerisinde Darüşşafaka hayatımın çok önemli bir parçası oldu. Önümüzdeki sezon da bu birliktelik devam edeceği için çok mutluyum. Darüşşafaka benim için aile gibi. Pandemiden dolayı yarım kalan sezonu çok iyi geçiriyorduk, bu sezon da sağlıklı bir şekilde ligi tamamlayabilirsek çok iyi işler çıkaracağımızı düşünüyorum.”

Doğuş Özdemiroğlu; ”Darüşşafaka Eğitim Kurumları’na gelmemle buradaki hikayem başladı. Burada geçirdiğim uzun süre boyunca bana destek olan Darüşşafakalı kardeşlerime, abilerime, öğretmenlerime, tüm kulüp çalışanlarımıza, yönetim kurulumuza, taraftarlarımıza teşekkürü bir borç bilirim. Destekleri benim için çok önemliydi. Bu sezon sözleşmemi uzattım, geçen seneki Türk kadrosunu korumak biz oyuncular için de çok önemliydi. Uzun süredir birlikte oynadığımız için bunun meyvelerini Euroleague sezonundan beri almaya başlamıştık. Başarılı olmamız için takımın kimyası, arkadaşlığımız, iyi ve huzurlu bir ortam çok önemli. Bunu koruyabildiğimiz için oyuncu arkadaşlarımdan yönetime kadar herkese teşekkür ediyorum. Basketbol oynamayı da çok özledik, umuyorum bu sezon hem Türkiye hem de Avrupa Ligi’ni sağlıklı ve başarılı bir şekilde tamamlarız.”

Emircan Koşut; ”Darüşşafaka’da arkadaşlarımla birlikte 4. sezonda da yer aldığım için çok mutluyum. Daçka bana gerçekten aile gibi hissettiriyor. Önümüzdeki sezonun sağlıklı bir şekilde tamamlanabilmesini ve herkes için iyi geçmesini temenni ediyorum. Yeni sezonda elimizden geleni yapıp takımımızı yukarılarda görmek istiyoruz, bunun için heyecanlı ve açız. Umarım ligi hedeflediğimiz yerlerde bitiririz.”

Daha Fazla Göster

Mihriban Kurt

Çukurova Üniversitesi Radyo ve Televizyon 1. sınıf öğrencisiyim. Instagram'da Sporcups adı altında güncel olarak basketbol haberleri paylaştığım bir sayfam var. Sosyal Medya'da beni takip etmek isterseniz adımın bulunduğu kısımda sosyal medya hesaplarım mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.