GüncelİŞ DÜNYASI

PERYÖN’DE YENİ DÖNEM

PERYÖN – Türkiye İnsan Yönetimi Derneği 26. Dönem Yönetim Kurulu’nu belirledi. 30 Haziran 2021’de yapılan Genel Kurul’da yeni yönetim kurulu üyeleri bayrağı eski yönetim kurulundan devralırken PERYÖN -Türkiye İnsan Yönetimi Derneği Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Buket Çelebiöven, PERYÖN’de yeni dönemin odağını insan ve etkileşim olarak açıkladı ve “Gelecek İnsan Konuşursa Başlar” dedi.

İnsan yönetimi alanında kurulmuş ilk sivil toplum kuruluşu olan, 4 bini aşan üye sayısı ile yaklaşık 2,5 milyon çalışan ve 1147 kuruma ulaşan PERYÖN – Türkiye İnsan Yönetimi Derneği, 26’ıncı Dönem Yönetim Kurulu seçimleri gerçekleşti.

Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN), 26’ıncı Dönem Yönetim Kurulu üyeleri adına konuşan yeni dönem Yönetim Kurulu Başkanı Buket Çelebiöven, yarım asırdır odağında insan olan bir derneğin yönetimini teslim alacak ve PERYÖN’ün 50. Yılını kutlayacak olmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını belirtti. Çelebiöven, “PERYÖN olarak 50’nci yılında “Gelecek İnsanKonuşursa Başlar” söyledi. Tüm üyelerimizle birlikte yepyeni bir çalışma yaşamının temellerini atmak ve çalışma yaşamının dönüşümünde her seviyede diyalog seferberliği başlatmak isteğini açıkladı. İnsanın gelişimine etkileşimle yön veren platform olarak konumlanmak; insana ve insani olana yepyeni bir bakış açısı ile bakarak insanı tüm unvanlarından, görevlerinden, yaka renginden bağımsız düşünen, insanları konuşturan ve onları dinleyen bir ekip olmak istediklerini açıkladı. Bu nedenle odağımızda ‘İNSAN’ var” ifade etti.

PERYÖN (Türkiye İnsan Yönetimi Derneği) kimdir? , nasıl kuruldu?

PERYÖN – Türkiye İnsan Yönetimi Derneği 1970’de kuruldu. Türkiye’de İnsan Yönetimi alanında kurulmuş ilk sivil toplum kuruluşu olan PERYÖN’ün ülke çapında dört bine yakın üyesi bulunuyor. Üye potansiyeli ile özel sektörde istihdam edilen yaklaşık 2,5 milyon çalışana ulaşan PERYÖN’ün İstanbul Merkezi’ne bağlı dört bölgede şubesi ve iki temsilciliği yer alıyor. Dernek; istihdama katkı sağlayan, mesleki gelişimi destekleyen platformların oluşturulmasına öncülük ediyor. İş dünyası, kamu, üniversite üçgeninde bağlayıcı, güçlendirici çalışmalar gerçekleştiriyor, mesleki eğitimin yaygınlaşmasına ve istihdamın arttırılmasına katkı sağlıyor. Her sektördeki yöneticiler, İnsan Kaynakları alanında çalışanlar, akademisyenler ve üniversite öğrencileri de PERYÖN’e üye olabiliyor.

Yüksek bir katılım gerçekleşen genel kurulun ardından göreve başlayacak olan 26’ıncı dönem Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu ve Danışma Kurulu ,Etik Kurulu tam listesi aşağıdaki şekilde sonuçlandı.

26’ıncı Dönem YK, Denetim Kurulu ve Danışma Kurulu ,Etik Kurulu Tam Listesi

Yönetim Kurulu tam listesi; Stratejik Yönetim Danışmanı Buket Çelebiöven, DeFacto CFO’su Önder Şenol, Abdi İbrahim İlaç İnsan ve Kültür Grup Başkanı Hakan Onel, Doğuş Otomotiv İK ve Süreç Yönetimi Genel Müdürü ve İcra Kurulu Üyesi Ela Kulunyar, Metro Türkiye İK Direktörü ve YK Üyesi Ebru Taşçı Firuzbay, HumanGroup Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Gaye Özcan, Mercedes-Benz Türk İnsan Kaynakları Direktörü Betül Çorbacıoğlu Yaprak, Pozitum Eğitim Danışmanlık Genel Müdürü Çağlayan Aktaş, İsper Genel Müdürü Banu Saraçlar, QNB Finansbank İK Genel Müdür Yardımcısı Cenk Akıncılar, Limak İK Direktörü Arzu Uğur, Mercer Türkiye CEO’su Dinçer Güleyin, TÜPRAŞ İK Direktörü Ahmet Aksoy, Eczacıbaşı Topluluğu İnsan Kaynakları Grup Başkanı Eylem Özgür, Yönetim Kurulu Danışmanı Ali Kamil Uzun, Beltur Genel Müdürü Osman Cenk Akın, Akkim İK Direktörü Gökhan Okutan, Design For Talent Danışmanı Damla Tamakan, Garanti BBVA Teknoloji Strateji ve Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Şebnem İpekçi, Garanti BBVA Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Çağlayan Bakaçhan, LaborLab Kurucusu Bülent Pirler, Mehmet Koçak Danışmanlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Koçak, FAVEO Kurucusu ve Genel Müdürü Barış Gül, Genel Energy İK Genel Müdür Yardımcısı Berna Öztınaz, Danışman Ayşe Özpirinççi, Rüya Yönetim ve Danışmanlık Danışmanı Aykut Engin, Kariyer Enerjim İnsan Kaynakları Genel Müdürü Burcu Erol, Adler Central Europe Fakülte Lideri Aylin Yazgan İyicik, EMCC Dünya Başkanı Rıza Kadılar, Universum Türkiye Lideri Evrim Kuran, Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen, Stratejik Yönetim Danışmanı, Öğretim Görevlisi, Yazar İdil Türkmenoğlu, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi İş Hukuku Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdem Özdemir ve BloombergHT Radyo Genel Yayın Yönetmeni Açıl Sezen , Tuğba Özkabakçı Etik Kurul Başkanı ,Dr. Habibe Akşit Etik Kurul Asıl Üye ,İlber Aydemir Etik Kurul Asıl Üye ,H. Murat Babadalı Etik Kurul Asıl Üye ,Ersin Başyıldız Etik Kurul Asıl Üye , Dr. A. Kemal Tuğcu Etik Kurul Yedek ,Üye Özge Çorakçı Etik Kurul Yedek Üye , Seçil Baydaş Etik Kurul Yedek Üye, Osman Ünal Etik Kurul Yedek Üye , Akif Yumuk Etik Kurul Yedek Üye olarak belirlendi.

Daha Fazla Göster

Mert HAMARAT

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ -İLETİŞİM FAKÜLTESİ (GAZETECİLİK ) , Photojournalist(applicant), Documentary & Street Photographer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.