EĞİTİMGenelÜniversite

DODET ÜCRETSİZ DİL KURSLARI

Dil muhakkak dünyayı nasıl algıladığımız üzerinde büyük etki sahibi ve düşünce tarzımızı da etkileyen önemli faktörlerin başında geliyor. Global bir köye dönüşen dünyamızda gelişen teknolojiler ile eksikliğini daha da hissettiğimiz yabancı dil kazanımlarının bireye ne gibi avantajlar sağlayacağı artık bir sır değil.

2020 -2021 Eğitim Öğretim yılı başlangıcında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi bünyesinde kurulan Doğu Dilleri ve Edebiyatları Topluluğu (DODET) Kulübü , gönüllü eğitmenleri eşliğinde yabancı dil eğitimi üzerine bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. Başvuruda bulunup eğitim hakkı kazanan 1000 civarında kursiyere Türkçe, Arapça, Farsça, Osmanlıca, Urduca, Hintçe ve İngilizce dil eğitimi vermeyi planlayan DODET ayrıca Çince ve Korece dil kursu eğitimlerine de yer verdi.

Duyurularını farklı haber kanallarından, sosyal medyadan ve internet sitelerinden yayınlayan ücretsiz dil kursu büyük ilgiyle karşılandı. İngilizce dil kursuna 9 bin 300, Arapça’ ya 2 bin 643 kişi başvuruda bulundu. Başvuru formlarında eksik veya hatalı bilgi verenlerin başvuruları değerlendirmeye alınmadı. Kursa katılımda üniversite öğrencisi veya mezunu olmasının tercih sebebi olduğu fakat toplumun farklı kesiminden vatandaşlarında kurslara kabul edildiği belirtildi.

Haftanın farklı günlerinde online olarak düzenlenen ücretsiz eğitimlerin 2 Mayıs 2021 ‘de tamamlanması planlanıyor. Kurs sonunda devamlılık gösteren öğrencilere katılım belgesi, eğitmenlere ise teşekkür belgesi verilecek.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.