E-TicaretGenelGüncel

HAKSIZ FİYAT ARTIŞI YAPAN ONLİNE SİTELERE DENETİM

Ticaret bakanlığı, marketlere yönelik yoğun denetim başlatmasının ardından şimdide e- Ticaret sitelerini denetim altına aldı.

Günümüzde satın alma alışkanlıklarımızın giderek online alışverişte artmasıyla birlikte ‘’haksız fiyat artışı’’ denetlemesinin arttırılması tüketiciyi sevindirdi. Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) Başkan Yardımcısı ve pttAVM.com Genel Müdürü Hakan Çevikoğlu, bakanlığın harekete geçmesiyle birlikte elektronik ticaret sektöründe de denetimlerin sıkılaştırıldığını bildirdi.

Fahiş fiyatları denetlemek için kurulan özel ekip, satılan ürünleri 24 saat inceleyip haksız fiyat artışlarını tespit ederek satıcıların makul fiyatlara düşmeleri için gerekli adımları atıyor. Çevikoğlu, pttAVM’de piyasanın sütünde fiyat gördüklerinde vatandaşların 444 1 788’i arayarak mutlaka bildirmelerini rica etti. Ticaret Bakanlığı tarafından da e- devlet üzerinden şikayet alındığını söyleyen Çevikoğlu, vatandaşlara bu noktada büyük görev düştüğünü belirtti.

Daha Fazla Göster

Esra Şen

İstanbul Medipol Üniversitesi Halka İlişkiler Ve Reklamcılık bölümünden üçüncülükle mezun oldum. Genç Haber'in sosyal medya ekibinde yer alırken aynı zamanda haber üretiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.