ÇalıştayGİRİŞİMCİLİKManşetSponsorluklarımız

5. ATOG Çalıştayı Gerçekleştirildi

5. ATOG Çalıştayı Gerçekleştirildi

Süleyman Demirel Üniversitesi “Ağ ve Teknoloji Odaklı Uygulamalı Girişimcilik (ATOG) Projesi”nin beşinci çalıştayı, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan SDÜ İnsan Kaynakları İş ve Performans Değerlendirme Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü ve Çalıştay Başkanı Doç. Dr. Pınar GÖKTAŞ, Türkiye Girişimcilik Stratejisi ve Eylem Planı çerçevesinde yürüttükleri uygulama ve oyun tabanlı ATOG programı hakkında bilgi verdi. Doç.Dr. Göktaş, bu kapsamda yerelde ilk kez gerçekleştirdikleri ATOG programında bu zamana kadar 1000’i aşkın öğrencinin 100’ü aşkın iş fikri ürettiğini söyledi.
 
Programın yaygın etkisini artırmak adına, liselerde de girişimcilik etkinlikleri düzenlediklerini de ifade etti.

Çalıştay kapsamında Psikoterapist Fazıl TATAR, Girişimciliğin Öteki Yüzü: Yüzdeki Maskeler konulu sunumu yoğun ilgiyle karşılandı. Ardından Doruk Group Ceo’su Dr. Cafer Büyükalmus girişimcilik hikayesini gençlerle paylaştı.

Çalıştayda jüri üyesi olarak Isparta Ticaret Borsası Başkanı Ahmet ADAR, TOBB GGK Bşk. Yrd. Ahmet SİNCER, Isparta Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali KOYAK,   MÜSİAD Isparta İl Temsilci Vekili Mimar Barış Girit, IGSİAD Başkanı Dilek ÖZDEMİR,  ANSİAD Girişimcilik Komite Başkanı  Işık YARGIN,  TOBB GGK Bşk. Yrd.  Kadir ÖZKAN,  İŞKUR Isparta İl Müdürü Gürsel ÖKSÜZ,  İŞKUR Isparta İl Müdür Yardımcısı Mustafa HÖKE, Eğitimci / Yazar Pınar Yeşiltay SEVİM,  PsikoteratepistFazıl TATAR, Doruk Group Ceo’su Dr. Cafer BÜYÜKALMUS,  KOSGEB İl Müdürü Yurdun YILDIRIM, BAKA Isparta Yatırım Destek Ofis Koordinatör Vekili Ömer Ferda AKYOL, SDÜ TTO Girişimcilik Koordinatörü Nilay ŞENGÖL, SDÜ Araştırma Yenilikçi Direktörü Yrd. Dr. Öğr. Üyesi Selen Işık MADEN jüri olarak ekiplerin iş fikirlerini değerlendirdi.

Jüri değerlendirmeleri neticesinde 5.ATOG çalıştayındadereceye giren ekipler;

1. İnsansız Kontrol Garajı 

2. Güvenli Yaşam 

3. Isıtaban

Ve ekiplerden Özel çoçuklara yönelik yapılan sosyal sorumluluk projesi yürüten Duyarlı Bireyler Yok Olan Engeller projesi’de jüri üyelerimizden Dr. Cafer Büyükalmus ve Pınar Yeşiltay Sevim tarafından jüri özel ödülüne layık görüldü.
Jürilerimiz ve gelen misafirlerimiz 5.ATOG Çalıştaysonunda her sene çalıştayın daha güzel projelerle ilerlediğini ve sadece Isparta SDÜ öğrencilerine değil bölge hatta Türkiye geneli çalıştay düzenlenmesini gerektiğini ilettiler.
Isparta Ticaret Borsası ve YDE’nin destekleriyle gerçekleşen 5.ATOG çalıştayı sonunda değerli katkı ve katılımlarından dolayı tüm jürilere ve mentor desteği sunan Isparta Türkiye Odalar Borsalar Birliğine Genç Girişimciler Kurulu’na plaket takdim edildi.

Çalıştayın açış konuşmasını yapan SDÜ İnsan Kaynakları İş ve Performans Değerlendirme Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü ve Çalıştay Başkanı  Doç. Dr. Pınar Göktaş

Daha Fazla Göster

Sizin Adınız

sizinadiniz kişisi örnek amaçlı açılmıştır. Bu alanda kendi biyografinize yer verebileceksiniz. varsa web siteniz veya sosyal ağlarınızdan insanların sizinle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.