Başarı HikayeleriDÜNYAGİRİŞİMCİLİKGirişimlerGüncelKitlesel Fonlama

Yeditepe Üniversitesi ‘nin Girişimci Öğrencileri $1M Ödüllü Hult Prize Yarışmasında Ürdün Bölgesel Finallerde !!!

Hult Prize girişimi olan Agrecycle’in 2021 Hult Prize 1M USD Challenge bölgesel final turu için kısa listeye alındığını duyurdu. Hult Prize Foundation, Birleşmiş Milletler Ortaklıklar Ofisi ile ortaklaşa, sosyal etkiyi hedefleyen dünyanın en büyük başlangıç ​​programını organize ediyor ve Başkan Bill Clinton tarafından yıllık olarak Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nde verilen 1.000.000 ABD Doları değerinde büyük bir başlangıç ​​ödülü sunuyor. Ekip, geçen sonbaharda yolculuğa başlayan rekor sayıdaki 350.000 program katılımcısını geride bıraktı.Ve finalle adını yazdırdı.

Dünyanın en büyük sosyal girişimcilik yarışması Hult Prize’ın Ürdün bölgesel finallerinde bu yılın konusu olan gıda geri dönüşümü konusunda Yeditepe Üniversitesi’nin genç girişimcilerinden Fatih Kazım Duymaz, Saltuk Emre Demir ve Hüseyin Özen tarafından “Agrecycle Projesi” yle farklı ülkelerden 36 proje arasından son 6’ya kalarak derece elde ettiler ve sevinçlerini Genç Haber’e paylaştılar..

“Agrecycle Projesi” Ekibi ,Hult Impact Summit Ürdün’e gidecekleri bir sonraki aşamaya hazırlanıyorlar. Ekip, ” Ülkelerden 36 proje arasından son 6’ya kalarak derece elde ettik. Ülkemizi ve üniversitemizi temsil ettiğimiz için sevinçliyiz.” diyerek sevinçlerini dile getirdiler.

Bu önümüzdeki baharda, sınıfının en iyisi olan Hult Prize Global Accelerator’da gıpta edilecek bir yer için adım atacakları ve düzenli olarak dünyanın bir numaralı sosyal etki hızlandırıcısı olarak sıralanacaklar. “121 ülkeyi temsil eden benzer düşünen genç girişimcilerin aynı misyon etrafında ter dökmeleri ,çabaları inanılmaz. Hult Impact Summits, gençlerin yönlendirdiği etkiyi kutlayacak ve BM tarafından verilen Hult Prize Food for Good Challenge’ı ele alan binlerce SDG ile uyumlu girişimi sergileyecekler. ” , Hult Prize Foundation Global Programlar Başkanı Hamdi Ben El Elmi diyerek ekledi . Bu yılki 2021 Hult Prize Challenge, girişimcilerden yiyecekleri yeniden düşünmelerini ve 2030 yılına kadar 10.000.000 kişi için iş yaratacak, ekonomileri canlandıracak, tedarik zincirlerini yeniden tasarlayacak ve genel sonucu iyileştirecek bir girişimin temellerini oluşturmalarını istediklerini belirti.

Hult Prize Foundation Nedir ? Nasıl Kuruldu ?

Hult Prize Foundation, eyleme dayalı öğrenme, etki eğitimi ve gençler için büyük ölçekli iş yaratmada pazar lideridir. 2009 yılında etki öncüsü Ahmad Ashkar tarafından kurulan Hult Prize Foundation, gençlerin çevrelerindeki dünyada değişimin liderleri olarak kendi imkanlarını tasavvur etme biçimlerini dönüştürüyor. Beş kıtada yer alan 3.000 üniversite bölümü ağı ve uluslararası genel merkezi ile organizasyon, girişimcilik dünyasında kapasitelerini geliştirmek ve iş dünyasına bağlanmak isteyen her yerde gençleri destekleyen küresel bir güç olmuştur. Bir milyon dolarlık amiral gemisi olan küresel girişimcilik ödülü ile Hult Prize Foundation, BM SDG’lerini aktif olarak çözen ve 121 ülkede yeni işler yaratan binlerce girişimin başlatılmasına yardımcı oldu. Birleşmiş Milletler Ortaklıklar Ofisi, EF Education First ve Hult International Business School ile ortaklaşa Hult Prize, milyonlarca insana etki odaklı programlar ve etkinlikler sunarak, her yerde gençlerin daha iyi bir dünya inşa etmek için harekete geçmeleri için bir yol yarattı.Eski ABD başkanı Bill Clinton , meydan okuma konusunu seçer ve her Eylül ayında kazananı duyurur; 2012 Time makalesinde “Dünyayı daha iyiye doğru değiştiren en iyi 5 fikir” hakkında bahsetti .  Hult Ödülü, Nobel ödüllü Muhammed Yunus tarafından “öğrenciler için Nobel Ödülü” olarak anılıyor . 

Daha Fazla Göster

Mert HAMARAT

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ -İLETİŞİM FAKÜLTESİ (GAZETECİLİK ) , Photojournalist(applicant), Documentary & Street Photographer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.