Başarı HikayeleriKariyerSPORVoleybol

20 YAŞINDA SPOR KULÜBÜNE BAŞKAN OLDU

20 yaşında kulüp yöneticiliğine adım atarak Çukurova Şimşekler Spor Kulübü’nü kuran Yusuf Oğur hem hedeflerini hem de bu yola çıkarken ki cesaretini Genç Haber’e anlattı.

Adana’nın voleyboldaki yeni temsilcisi Çukurova Şimşekler Spor Kulübü genç başkanı Yusuf Oğur voleybol serüveninin 7 yaşında başladığını ve son 3 yıldır voleybolda profesyonel olduğunu belirtti. Oyuncu olduğu süre boyunca bir gencin gözünden voleybol dünyasını inceleyerek kulüp yöneticiliğine rotasını çeviren genç başkan hedeflerinden şu cümlelerle bahsetti ; ”Bu yola çıkarken hırsla çıktım çünkü spora gerekli emeğin ve saygının gösterilmediğini düşünüyorum. En büyük amacım oyuncu yetiştirip voleybol sporuna olan rağbeti arttırmak , 20 yaşında bir gencim umarım hedeflerime adım adım ulaşırım”. Yıldız genç ve bölgesel lig kategorilerinde kız-erkek mücadele edeceklerini belirten Oğur, hedeflerinin 2. lige yükselmek olduğunu söyledi. Bu arada Çukurova Şimşekler Kulübü şehit ve gazi çocuklarına tamamen ücretsiz hizmet vermektedir.

”Çukurova Şimşekler ismi oradan geliyor”

6 yaşından beri Adana Demirspor taraftarı olduğunu ve daima tribünlerde yer aldığını söyleyen Yusuf Oğur , Çukurova Şimşekler isminin de buradan geldiğini belirtti. Adana Demirsporlular Derneği ve Şimşekler Grubu’nun her zaman arkasında olduğunu söyleyen Yusuf Oğur verilen bu desteğin kendisini daha da cesaretlendirdiğini anlattı.

” Her ne zorluk olursa olsun karşılaşacakları engeller onları sadece güçlendirir”

Kendisi gibi böyle bir yol çizmeyi amaçlayan gençlere de her ne zorluk olursa olsun karşılaşacakları engellerin onları güçlendireceğini söyleyen Yusuf Oğur; her şeye rağmen sorunlara pozitif bakış açısı ile bakmalarını tavsiye etti. Aynı zamanda cümlelerine , gençlerin spora karşı ellerinden gelenin fazlasını yapmalarını ve her düştüklerinde daha sağlam kalkmaları gerektiğini ekledi.

Daha Fazla Göster

Elif Erva Demircioğlu

25 Ekim 2000 Adana doğumluyum, şuan 20 yaşındayım. Lisans eğitimime Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi / Radyo, Televizyon ve Sinema öğrencisi olarak devam ediyorum. Kendime ait, futbol konulu bir blog sayfam var, aynı zamanda Çukurova Üniversitesine ait Radyo Üniversitede radyo programı metin yazarlığı yapıyorum. Futbol izlemekten, konuşmaktan, analiz etmekten zevk alıyorum. Spor medyacılığı, ileride bulunmak istediğim ve güzel işler başarmayı hedeflediğim bir alan. Aynı zamanda bana ulaşmak için sosyal medya hesaplarımı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.