EĞİTİMETKİNLİKSeminer

ÖRAV pandemi sürecinde düzenlediği web seminerlerle 7.500 öğretmene ulaştı

Öğretmen Akademisi Vakfı’nın, pandemi sürecinde sosyal izolasyondan etkilenen öğretmenlerin hem mesleki, hem de kişisel gelişimlerine destek sağlamak amacıyla geliştirdiği seminerlere 7.500 öğretmen katıldı. eKampüs üzerinden düzenlenen web seminerler, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliği ile tüm Türkiye’den öğretmenlere açık olan gerçekleştirildi.

25 farklı başlıkta, toplam 50 kez düzenlenen seminerlerde tüm kotalarının duyurudan kısa bir süre sonra dolduğunu belirten ÖRAV Genel Müdürü Füsun Çürüksu “Eğitimcilerimizin ve öğretmenlerimizin mesleki ve kişisel gelişim web seminerlerine bu kadar talepkar yaklaşmasını ve kendilerini geliştirme çabalarını takdirle karşılıyoruz. İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde çok fazla bilinmezlik var. Uzman eğitimcilerimiz ve kısmi zamanlı eğitimcilerimizle birlikte sürekli acil durumlara müdahale etmeye çalıştık. Yaşanan tüm zorluklara rağmen öğretmenlerimiz, eğitim ve öğretimi günün ihtiyaçlarına karşılık verecek nitelikte gerçekleştirmeye çalışıyor. Onların başarıları, ülkemizin değişen eğitim ihtiyaçları doğrultusunda yeni projeler üretmemiz için bizlere de rehber oluyor” dedi.

ÖRAV’ın Mart ayında başlattığı web seminerler dizisi Şanlıurfa’dan Çanakkale’ye, Ordu’dan Muğla’ya toplam 22 İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün desteği ile gerçekleştirildi. ÖRAV’ın, etkileşimli bir öğrenme alanı olarak tasarladığı eKampüs Uzaktan Eğitim Platformu üzerinden düzenlenen web seminerler arasında “Değişime Uyumlanabilmenin Yolları”, “Sosyal Duygusal Öğrenme”, “21. Yüzyıl Bizden ve Öğrencilerimizden Neler Bekliyor?”, “Ters Yüz Sınıflarda Web 2.0 Araçları” “Kaygının Anlamı” gibi farklı içerikler bulunuyor.

Öğretmen Akademisi Vakfı hakkında

Bireysel ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde, araştıran, sorgulayan, analitik düşünebilen, özgüven sahibi, kişisel gelişimin sürekliliğini önemseyen, evrensel değerleri benimseyen, ülkenin kültür mirasına sahip çıkabilecek genç nesillerin yetiştirilmesinde önder rol oynayan öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemeyi hedefliyor. Öğretmen Akademisi Vakfı, bugüne kadar bu amaç doğrultusunda; Vakıf merkezinde ve Türkiye’nin her yöresinde görev yapan 220 eğitimciden oluşan ekibi ile 81 ilde 180 binden fazla öğretmen ve eğitim yöneticisi ile atölye çalışmalarında buluştu.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.