İnternetMobilOyunTEKNOLOJİ

Hearthstone Grandmasters Yeni Sezonu 14 Ağustos’ta Sizlerle

 Hearthstone Grandmasters, 2. Sezon’u 14 Ağustos’ta sizlerle! 2. Sezon, 6 Eylül tarihine kadar her cuma, cumartesi ve pazar günü karşınızda olacak. Ardından Masters Tour Online: Montreal için verilecek aradan sonra 18 Eylül – 11 Ekim tarihleri arasında kaldığı yerden devam edecek. On yeni oyuncu Grandmasters 2. Sezonu’nda yer almaya hak kazandı. Amerika’da mücadele eden Killinallday de bu oyunculardan biri. Bu sezonun Grandmasters heyecanına dair bilmeniz gereken tüm bilgileri aşağıda bulabilirsiniz!

Tarihler: Cuma, Cumartesi, Pazar – 14 Ağustos – 6 Eylül ve 18 Eylül – 11 Ekim 2020

Yayın Başlangıcı: Yayınlar, 14 Ağustos Cuma saat 12.00’da oynanacak Asya-Pasifik maçlarıyla başlıyor.

Nereden İzlenebilirYouTube.com/HearthstoneEsports

Grandmasters 2 Sezon Kadrosu: https://playhearthstone.com/en-us/esports/players/

1-3. Haftalar: İsviçre Usulü ve Grup Aşaması

Oyuncular 1-3. haftalarda hafta sonu gerçekleşecek grup aşamasına katılmaya hak kazanmak için her çarşamba ve perşembe günü İsviçre usulünde mücadele edecek. Bu hafta sonu turlarından kazanılan puanlar, lig usulü oynanacak haftalar için her bölgeden iki Küme’nin belirlenmesinde kullanılacak. Her hafta farklı bir oynanış formatı olacak.

 • Her bir bölgedeki 16 oyuncu, hafta boyunca İsviçre usulünde mücadele edecek ve yayınlanmayacak 7-9 turda birbiriyle yarışacak.
 • Perşembe günüyse İsviçre usulünde oynanan turlar bittikten sonra, oyuncular sıralamalarına bağlı olarak ikiye ayrılacak ve her bölgenin en iyi 8 oyuncusu, cuma ve cumartesi günleri YouTube’da ikili turnuva formatı üstünden karşılaşacak. Sona kalan en iyi dört oyuncuysa pazar günü finallerde kapışacak.
 • Oyun formatı her hafta değişecek:
  • 1. Hafta: 7 Tur İsviçre Usulü, 1 Yasaklamalı Conquest Formatı
  • 2. Hafta: 7 Tur İsviçre Usulü, Dört Deste 1 Yasaklamalı Eleme Formatı
  • 3. Hafta: 9 Tur İsviçre Usulü, 3 Maç Üstünden Uzmanlık Formatı

4-7. Haftalar: Lig Aşaması

4-7. haftalarda Grandmasters 1. Sezonu’nda olduğu gibi her bölgeden iki küme kendi aralarında lig usulünde mücadele edecek.

 • 1-3. haftaların ardından, oyuncular puan sıralamalarına bağlı olarak iki kümeye ayrılacak. A Kümesi, en çok puana sahip 8 oyuncudan oluşacak ve B Kümesi 9-16. oyuncuları kapsayacak.
 • İki küme de dört hafta boyunca lig usulü gruplarda mücadele edecek. Bu haftaların sonundaki sıralamalar, kimlerin playofflara katılacağını ve kimlerin 2. Sezon’dan eleneceğini belirleyecek.
 • Format, lig usulü gerçekleşecek haftalarda değişmeyecek:
  • Beş Maçlık Conquest Formatı (4 deste, 1 yasaklama)

8. Hafta: 2. Sezon Playoffları

Lig usulü haftalarının ardından 8. hafta playoffları başlayacak. Burada her bölgeden bir oyuncu, yıl sonunda gerçekleşecek Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazanırken diğer üç oyuncu elenecek.

 • A Kümesi’ndeki en iyi 6 oyuncu otomatik olarak playofflara yükselecek.
 • B Kümesi’ndeki en iyi 4 oyuncu eleme turunda oynayacak. Tur sonunda bu oyunculardan hangilerinin playofflar için A Kümesi’ndeki en iyi 6 oyuncuya katılacağı belirlenecek.
 • B Kümesi’ndeki 7. ve 8. oyuncular, lig usulü oynanacak turun sonunda otomatik olarak Grandmasters 2. Sezonu’ndan elenecek.
 • Son eleme A Kümesi’ndeki 7. ve 8. oyuncu ile B Kümesi’ndeki 5. ve 6. oyuncunun katılacağı 3 maçlık eleme turunda gerçekleşecek.
 • Her bir bölgenin Grandmasters 2. Sezonu playoff galibi, yılın ilerleyen aylarında gerçekleşecek Hearthstone Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazanacak.

2020 Grandmasters Programı 2. Sezonu’nun kuralları ve ödülleri hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen Hearthstone Espor internet sitesinin kurallar ve politikalar sayfasını ziyaret edin.

Sezon boyunca en sevdiğiniz Hearthstone Grandmasters oyuncularını Hearthstone Espor web sayfasından takip edebilirsiniz! Oyuncu ayrıntılarıkarşılaşma programları ve en son sıralamalar sezon boyunca tek bir yerde sizi bekleyecek. Handa görüşmek üzere!

En yeni Hearthstone esporu haberlerini ve içeriklerini Hearthstone esporu internet sitesiTwitterFacebook ve YouTube üstünden takip edebilirsiniz. Logolar ve fotoğraflar da dahil olmak üzere, Hearthstone espor materyalleri için adresimiz: https://blizzard.gamespress.com/Esports-Hearthstone

Daha Fazla Göster

Mihriban Kurt

Çukurova Üniversitesi Radyo ve Televizyon 1. sınıf öğrencisiyim. Instagram'da Sporcups adı altında güncel olarak basketbol haberleri paylaştığım bir sayfam var. Sosyal Medya'da beni takip etmek isterseniz adımın bulunduğu kısımda sosyal medya hesaplarım mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.