GİRİŞİMCİLİKMobilSosyal MedyaTEKNOLOJİYazılım

Clubhouse’nin Türk Versiyonu ‘Mahal’

2021’in başlarında çıkan ve sadece apple kullanıcıların indirebildiği Clubhouse, Türk versiyonu çıktı. Tamamıyla Clubhouse mantığıyla kurulmuş olan Mahal, özellikle Andorid kullanıcılarının ilgisi büyük.

Clubhouse gibi davet sistemi ile giriş yapılan Mahal, giriş yaptıktan sonra 10 davetiye hakkına sahip olunmakta. Mahal’in kurucusu Ozan Yerli, süreçleri şu cümlelerle anlattı: “50 milyon kullanıcıya ulaşan Connected2.me ile sahip olduğumuz deneyimle kullanıcıların severek kullanmaya başladığı ses tabanlı bir sosyal ağ geliştirdik. Özellikle pandemi sürecinde insanların sesli iletişim ihtiyacının arttığını gözlemledik. Biz de en doğal iletişim halimiz olan ses tabanlı bir sosyal ağ geliştirdik. Son dönemde özellikle mobil uygulama alanındaki gelişmelere rağmen ses tabanlı platformlar yeni çıkmaya başladı ve bu alana yapılan yatırımların ileride çok büyük geri dönüş sağlayacağına inanıyoruz. Ayrıca ses bazlı içerik üreten ve pandemi döneminde yine sıkıntı yaşayan müzik ve eğlence sektöründeki başarılı isimlere de bir gelir modeli sunarak evlerinden takipçilerine çok rahat ve hızlı bir şekilde ulaşmalarını sağlıyoruz.”

Önce Android kullanıcıların indirebildiği Mahal uygulaması, daha sonrasında IOS kullanıcılar da erişime sağlanabildi.

Daha Fazla Göster

Merve Uçan

Merhaba, Ben Merve. Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi İletişim Tasarımı ve Medya Bölümü öğrencisiyim. Gazetecilik hayatıma üniversitenin ikinci sınıfında başladım. Fakültemizin gazetesi olan "Kampüs Haber" de, etkinlik haberleri ve özel haber yazdım. Daha sonra okulumuzun rektörlük kısmında muhabir olarak çalıştım. Haber metni yazma ile birlikte, fotoğraf çekimi, tasarım programları (Photoshop, Premiere, Illustrator) gibi alanlara da hakimim. Dijital gündemleri yakından takip ediyorum. Sosyal medyayı yakından takip ediyorum. Farklı içerikler de olmak üzere, daha çok bu alan ile ilgili haberler yazıp, siz değerli okurlarımıza paylaşmayı hedefliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.