FutbolManşetSPOR

Caner Erkin: “ÖNEMLİ OLAN TAKIMIN BAŞARISIDIR, FENERBAHÇE’NİN BAŞARISIDIR”

Caner Erkin, yeni sezon hazırlıklarının sürdüğü Fenerbahçe Serkan Acar Resort & Sports Topuk Yaylası Tesisleri’nde gazetecilerin sorunlarını yanıtladı.

Kamp döneminden transfer sürecine kadar birçok konuya açıklık getiren Caner Erkin’in basın mensuplarının sorularına verdiği yanıtlar şöyle:

EROL HOCANIN SİSTEMİNE, TAKTİĞİNE, HER ŞEYE UYUM SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORUZ

Topuk Yaylası kampını değerlendirerek sözlerine başlayan Caner Erkin,Kamp süreci gayet iyi geçiyor, hiçbir problem yok. Erol Hocanın sistemine, taktiğine, her şeye uyum sağlamaya çalışıyoruz. Tabii ki bazı değişiklikler olacak, yeni transferler olacak. Ben zaten kendime yeni transfer demiyorum, çünkü buranın her şeyini en içinden biliyorum ve yaşadım. İnşallah burada uzun seneler de her türlü hayatıma devam edeceğim ve başarılı olmaya çalışacağım.dedi.

ÖNEMLİ OLAN TAKIMIN BAŞARISIDIR, FENERBAHÇE’NİN BAŞARISIDIR

Caner Erkin, aynı mevkii paylaştığı bir diğer futbolcu Filip Novak ile ilgili yöneltilen soruya iseBen biraz erken başladım, Novak ise son maçını geç oynadığı için biraz daha geç geldi antrenmanlara. Daha böyle bir konuşmamız olmadı ama önümüzdeki günlerde hocamızla konuşmalar olacaktır. Sürece bakarsak ben de önde oynayabilen ki normalde oynadığım bölge orasıydı, ondan sonra sol bek oldu. Tabii çok uzun senelerdir sol bek oynuyorum. Yani bir problem olmaz; önde ben oynamışım ya da arkada veya başka bir mevkide. Önemli olan takımın başarısıdır, Fenerbahçe’nin başarısıdır. Bence önemli olan bu.şeklinde cevap verdi.

Geçmişte kendisi de Avrupa’da futbol oynamış bir isim olarak Caner Erkin, genç isimlerin Avrupa kariyerleri hakkında ise şöyle bir değerlendirmede bulundu:

Gençlerin Avrupa’da oynaması çok güzel. Kendilerini geliştirmeleri de çok güzel. İnşallah daha büyük takımlara gitsinler, daha da iyi yerlerde olsunlar. Ben de çok erken gitmiştim. Ben de yaş itibariyle oldukça erken başladım. Bu açıdan baktığımızda ben de ilk önce Avrupa’ya gitmeyi tercih ettim ama sonra yine Türkiye’ye döndüm. Benim şahsi düşüncem şöyle, ben Fenerbahçe ile Şampiyonlar Ligi’nde başarılı olmayı ya da Avrupa’da başarılı olmayı daha çok tercih ediyorum.

FENERBAHÇE BENİM İÇİN BİR SEVGİ, BİR AŞK, TUTTUĞUM TAKIM, TARAFTARI OLDUĞUM TAKIM

Caner Erkin’in bir basın mensubunun, Beşiktaş’ta forma giydiği dönemde Fenerbahçe taraftarıyla yaşadığı diyaloga ilişkin sorusuna verdiği cevap şu oldu:

Beşiktaş’ta oynarken 3 sene üst üste geldim Kadıköy’e. Hiçbir problem olmadı, bana karşı bir diyalog da olmadı. Ama son sene artık tutkudan mı, sevgiden mi bilmiyorum ama bana karşı çok farklı bir şey oldu. O dönemde de annem yoğun bakımdaydı ve anneme ağza alınmayacak şeyler söylendi, devamlı. Ben de kırıldım, çok kırıldım. Çünkü Fenerbahçe benim için bir sevgi, bir aşk, tuttuğum takım, taraftarı olduğum takım. Onun için benim de aklımda, zihnimde bir hareket yapma gibi bir düşünce de yoktu. Belki de çok kırıldığım için yaptım, belki de ben de onları kırmak istedim. Ama sonuçta yine buluştuk ve taraftarı olduğum, küçüklüğümden beri sevdiğim takımdayım. O nedenle benim aramda onlarla bir kırgınlık ya da başka bir şey olamaz, olmasını da istemiyorum. Artık buradayım, ben onları seviyorum, onlar da beni sevmeye devam etsinler.”

BAŞKANIMIZ VE EMRE AĞABEYLE GÖRÜŞTÜM VE ŞU ANDA BURADAYIM

Fenerbahçeye tekrar dönmesini ve devamındaki sürece de açıklık getiren milli futbolcu, Fenerbahçe dışında hiç kimseyle konuşmadım. Bir teklif de almak istemedim çünkü ilk Fenerbahçe ile konuştuğumda Başkanımızla, Emre Ağabey olsun, ikisi de beni çok istediklerini ve burada olmamı istediklerini belirttiler. Ben de bunun üzerine ne bir soru işareti ne de aklımda başka bir şey, hiçbir şey yoktu. Direk kabul ettim ve şu anda buradayım. Herhangi bir süreç ya da herhangi bir düşünce olmadı. Soru işareti de olmadığı için düşünmeden kabul ettim.şeklinde konuştu.

BEN NEŞELİ BİR İNSAN OLDUĞUM İÇİN HERKESE TAKILIYORUM

Özellikle de yoğun ve tempolu geçen kamp dönemlerinde eğlenceli olmanın da önemli olduğuna vurgu yapan Caner Erkin,Kamplar genelde futbolcular için sıkıcıdır. Çünkü ağır antrenmanlar vardır ancak bu sezona iyi başlayabilmek için önemli. Bizler futbolcuyuz zaten bunları yapmamız lazım. Tabii her ne kadar ciddi olsak da, profesyonel olsak da, çalışsak da arada gülmek de lazım. Nitekim benim en sevdiğim şeylerden bir tanesidir. Benim söylediğim bir söz var; ‘Her şeyimizi kaybedelim ama neşemizi kaybetmeyelim.’ Sonuç itibariyle iş o noktaya geliyor. Ben de neşeli bir insan olduğum için herkese takılıyorum. Arkadaşlarım, kardeşlerim de sağ olsun benim yaptığım şakaları kaldırabiliyorlar. Onun için her şey gayet neşeli geçiyor.” dedi.

YENİDEN BURADA OLDUĞUM İÇİN VE HAYATIMA FENERBAHÇE’DE DEVAM ETTİĞİ İÇİN ÇOK MUTLUYUM

Taraftarı olduğu ve aktif futbol hayatına nokta koymak istediği kulüp olan Fenerbahçe’nin yeniden formasını giyecek olmasının hissettirdiklerini,İlk teklif aldığımda çok heyecanlandım. Aynı zamanda çok farklı duygular da hissettim. Çünkü taraftarı olduğum, futbolu bırakmak istediğim kulüp ve belki futboldan sonra da nasip olursa devam etmek istediğim kulüp olduğu için çok mutluyum. Yeniden burada olduğum için ve hayatıma Fenerbahçe’de devam ettiği için çok mutluyum.” diye özetleyen Caner, ‘fişek’ lakabıyla ilgiliyse şu değerlendirmede bulundu: “Fişek lakabı aslında Manisaspor’da oynadığım dönemde Sebahattin hocam vardı ve ‘fişek’ lakabını bana o taktı. Ben çok hareketli olduğum ve yerimde duramadığım için tabii o zamanlarda 15 yaşındaydım.  Orada lakabı taktılar, baktılar ki gerçekten fişek gibiyim, hareketliyim, oradan sonra da herkesin dilinde oldu. Ben de sevdim, hiçbir problem yok, sonra da devam etti.

FENERBAHÇE’NİN HEDEFİ HER ZAMAN ŞAMPİYONLUK VE BİRİNCİLİK OLMALIDIR

Fenerbahçe’de şampiyonluk yaşayan isimlerden biri olarak bu konudaki tecrübelerini, şampiyonluk duygusunun hissettirdiklerini diper futbolcularla da paylaştıklarını dile getiren Caner Erkin, Fenerbahçe’nin hedefi her zaman şampiyonluk ve birincilik olmalıdır. İkincilikse söz konusu olmamalı. Gökhan da ben de, tabii ki diğer arkadaşlarımız da, yeni transferlerimiz de, özetle burada oynayan her futbolcu her zaman şampiyon olmak ister. Bunu tadan, yaşayan futbolcular olarak söylemlerimizi, duygularımızı, şampiyonluk yaşandığında nasıl bir ortam olduğunu, nasıl bir hayat olduğunu ve Fenerbahçe’nin daha da çok büyüdüğünü onlara anlatıyoruz. Tabii bunları anlatmakla olmuyor, her şeyi önce sahada vermemiz lazım. Sahada her şeyimizi verirsek, beraber olursak, takım olursak ki bireysel olarak asla hiçbir şey olmaz, şampiyonluk inşallah bu sene gelecek diye düşünüyorum.” dedi.

Sözlerini dün akşam saatlerinde gerçekleştirilen antrenmanda ayak tenisi maçında Gökhan Gönül ile aynı takımda yer almasıyla ilgili soruyu cevaplayarak noktalayan başarılı futbolcu, Gökhan ile 11’inci seneye gireceğiz. Dediğiniz gibi hiç ayrılmadık. Antrenmanlarda da ikili oyunlar oluyor, genelde hep beraberiz. Isınmada da beraberiz, çünkü hep ikimiz hep eşiz. Maç ısınmasında da eş olduğumuz için hep beraber gözüküyoruz. Ayak tenisi maçında karşı takım biraz zayıf kaldı(gülüyor), ondan dolayı gülüşmeler oldu. İkimiz beraber olunca biraz güçlü olduk, karşı takıma karşı. Ondan dolayı biraz takılmalar, gülüşmeler oldu. Tabii komik, güzel, tatlı bir antrenman oldu.diye konuştu. 

Daha Fazla Göster

Mihriban Kurt

Çukurova Üniversitesi Radyo ve Televizyon 1. sınıf öğrencisiyim. Instagram'da Sporcups adı altında güncel olarak basketbol haberleri paylaştığım bir sayfam var. Sosyal Medya'da beni takip etmek isterseniz adımın bulunduğu kısımda sosyal medya hesaplarım mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.