ETKİNLİKKÜLTÜR SANAT

Bir yaratıcılık dalgasına kapılıp içindeki sanatçıyı ortaya çıkarmaya hazır mısın?

Da Vinci TV, çocuklara sanatı, tarihini ve sanatla dünyayı nasıl değiştirebileceklerini anlatmanızı kolaylaştıracak Sanat ve El Sanatları ile dolu özel bir gün hazırladı.

12 Temmuz Pazar günü sanat tarihinin en önemli anlarını araştıracağımız Da Vinci TV’de, politik devrimlerden toplum hareketlerine kadar, sanatın nasıl hem zamanın ruhunu kavrayıp hem de gelecekteki gelişmelere ışık tuttuğunu öğreneceğiz. Sevimli karakterler Mati ve Dada ile, sanat tarihinde iz bırakmış sanatçılarla buluşacağımız sihirli bir tura çıkacağız. Sanatçıların kendi gözünden sanat eserlerini görecek, hayatlarına ve ilham kaynaklarına çocuklarla beraber tanıklık edeceğiz. Sanat tarihi, farklı sanat stilleri, büyük sanatçılara ilham veren şeyler, sanat neden zamanla değişti, Rönesans, empresyonizm ve modern sanat gibi geniş bir yelpazede 20. yüzyılda sanata bakacağız.

Eğlenceli Geri Dönüşüm programında ise, sunucularımız Michelle ve Nigel işe yaramaz görünen eşyaları eğlenceli bir şekilde değerlendirecekler. Bunu yaparken daha yaratıcı şekilde düşünmemizi sağlayacak ve evdeki eski eşyalarınızı çocuklarımızla beraber nasıl eğlenerek dönüştürebileceğiniz konusunda ilham verecekler.

Program:

Sanat Tarihi 09.25

Deneysel Sanat: 20. Yüzyılda Sanat

Mati ve Dada’yla Sanat 09.55

Rembrandt, Michelangelo, Van Gogh, Parmigianino

Sanat Tarihi 10.25

Modernizmin Zaferi: 20. Yüzyılda Sanat

Eğlenceli Geri Dönüşüm 10.55Sahte Dağınıklık, Sahte Yemek, Masalsı Moda

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.