FilmKÜLTÜR SANAT

SETH ROGEN SPİELBERG’ÜN YARI-OTOBİYOGRAFİK FİLMİNDE AMCASINI CANLANDIRACAK

Usta yönetmen Steven Spielberg’in bir sonraki uzun metrajlı filmi, yönetmenin Arizona’da geçen çocukluğundan esinlenecek ve yarı-otobiyografik bir tarzda olacak. Kadroya ilk olarak Spielberg’ün annesinden esinlenen bir rolü canlandırması için Blue Valentine, My Week With Marilyn ve Manchester by the Sea filmleri ile tanınan Michelle Williams eklenmişti. Kadroya son dahil olan isim ise Seth Rogen oldu. Seth Rogen en son yaratıcı yapımcı kadrosunda yer aldığı The Boys, hem oyuncu hem de yine yaratıcı yapımcı olarak dahil olduğu Long Shot, The Disaster Artist gibi işleri ile karşımıza çıkmıştı. Rogen Spielberg’ün en sevdiği amcasını canlandıracak. Film efsane yönetmenin büyüdüğü kasabada ona ilham veren ailesini, arkadaşlarını anlatacak. Spielberg’ün yakın zamanda çocuk oyuncu kadrosu için de oyuncu seçimi sürecine başlaması da bekleniyor.

Uzun yıllar boyunca Spielberg, Arizona’da büyümenin, orada aldığı ilhamların onu filmlerindeki hikaye temalarından karakterlerine kadar pek çok filmi için nasıl bir ilham kaynağı olduğundan bahsetmişti. 2017 yılında HBO’da yayınlanan Spielberg belgeseli, ünlü yönetmen hakkında iyi bir kaynak. Belgesel, Spielberg’in filmin merkezine yerleştireceği temalara uzaktan değiniyordu.

Spielberg filmin senaryosunu Tony Kushner ile birlikte kaleme alacak. Spielberg en son 2001’de vizyona giren A.I. filminin senaryosunu kaleme almıştı. Filmin 2022’de vizyona girmesi planlanıyor. Çekimlere ise bu yaz başlanacak. Spielberg ve Kushner, Kristie Macosko Krieger ile birlikte aynı zamanda filmin yapımcı koltuğunda oturuyor.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.