Korona ÖzelLise

Okullar ne zaman açılacak ve kapanacak 2021

Okulların açılacağı ve yüz yüze eğitimin başlayacağı tarih öğrencilerin gündeminde yer alıyor. Koronavirüs salgını nedeniyle bazı kademeler hariç uzaktan eğitim gerçekleştiriliyordu. 1 Haziran’dan sonra okulların açılıp açılmayacağı merak konusu. Okulların açılma durumu ile ilgili açıklama geldi. Peki okullar yüz yüze eğitime başlıyor mu? Okullar ne zaman açılacak?

Okullarda yüz yüze eğitim ne zaman? olacak sorusunun cevabı öğrenciler tarafından araştırılıyor. 1 Haziran tarihine kadar bazı kademler hariç uzaktan eğitim olacağı açıklanmıştı. 1 Haziran tarihi yaklaşırken yüz yüze eğitimin başlayıp başlamayacağı merak ediliyor. Peki okullarda yüz yüze eğitim olacak mı 2021, okullar ne zaman açılacak?

2

Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan millete sesleniş konuşması yaptı. İşte Bakanlar Kurulu sonrası alınan kararlar…

MEB’DEN AÇIKLAMA 

Ziya Selçuk yaptığı açıklamada “Kavuşuyoruz! Yarın itibariyle ilkokul öğrencilerimiz, 7 Haziran Pazartesi’den itibaren ise ortaokul ve lise öğrencilerimiz için haftada iki gün yüz yüze eğitime başlıyoruz.” diye belirtti.

4

Şimdi Haziran ayına ilişkin kademeli normalleşme takvimi Haziran boyunca sokağa çıkma kısıtlaması hafta içi ve cumartesi günü için akşam 22:00 ile sabah 05:00 arasında devam edecektir. Bu sınırlama cumartesi 22 ile pazartesi 5 arasında yani pazar günün tam kapsayacak şekilde uygulanacaktır.

Restoran lokanta kafeterya gibi yeme içme yerleri akşam 21 ile sabah 7 arasında masaya servis yapılabilecek. Bu mekanlarda pazar günleri ise sadece paket servisi yapılacaktır. Kahvehane kafe, çay bahçesi, spor salonu gibi işletmeler pazar günü hariç sabah 7 ile akşam 21 saatleri arasında yarından itibaren çalışabilecektir.

Açık ve kapalı alanlardaki nikahlar ve düğün törenleri belirlenen şartlara uygun şekilde başlayabilecektir.
Üniversiteler 2021-2022 öğretim yılı akademik takvimi 13 Eylül’de başlayacaktır.
Kamu kurumlarındaki esnek mesai uygulaması yeni düzenlemeye kadar devam edecekti
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.