DÜNYAGİRİŞİMCİLİKSosyal MedyaTEKNOLOJİ

Kendini yetiştiren en genç kadın milyarder: ‘Her şey mümkün’

“Herkes, o ilk adımı atarak, ilk adımı atarak kendini yeniden inşa edebilir. Ve zorluklar yaşadıklarında kendilerini yeniden keşfedebilirler.”

Whitney Wolfe Herd, flört uygulaması Bumble’ın Wall Street’teki ilk çıkışını yaptıktan sonra şu anda dünyanın en genç kendi kendini yetiştirmiş kadın milyarderi ve ABD’de bir şirketi halka açan en genç kadın.

“Bugün, kariyerimin 2014’te bittiğini düşündüğüm bir zaman olduğunu bildiğiniz anlamında benim için dikkate değer bir gün. Ve bugün bu koltukta oturabilirsem, her şeyin mümkün olduğunu gösterecek. Ve herhangi biri, o ilk adımı atarak, ilk hamleyi yaparak kendini yeniden inşa edebilir. 31 yaşındaki , zorluklar yaşadıklarında kendilerini yeniden keşfedebilirler ” söyledi.

W.Herd, flört uygulaması Tinder’in kurucularından oldu, ancak cinsel taciz iddiasıyla işten ayrıldı. Tinder’ın ana şirketi Match Group, iddiaları reddetti, ancak anlaşmazlığı çözmek için yaklaşık 1 milyon ABD doları ödedi.

Bumble’ı 2014 yılında Teksas’ta, Rus milyarder, Badoo’nun kurucusu olan Rus milyarder Andrey Andreev’in desteğiyle, kadınların “ilk adımı attığı” bir platform yaratma fikriyle kurdu.Çoğu tanışma uygulamasının aksine, yalnızca kadın kullanıcılar Bumble’da eşleşen erkek kullanıcılarla ilk teması kurabilirken, aynı cinsiyetten oluşan maçlarda her iki kişi de önce bir mesaj gönderebilir.

Bumble hisseleri, 8 milyar ABD dolarının üzerinde değerleyerek 43 ABD Doları değerinde piyasaya çıktı. Perşembe günü ticaretin açılışında, her biri 76 ABD dolarının üzerine çıktılar ve bu da firmanın 13 milyar ABD dolarının üzerinde bir değere sahip olmasını sağladı. Wolfe Herd, Bumble’ın yüzde 11,6’sına sahip. İlk halka arz 2,2 milyar ABD doları tutarında artış sağladı.

Bumble tarafından Instagram’da yayınlanan bir videoda, CEO’nun şirketini resmi olarak halka açmak için bir düğmeye bastığı görülüyor.

Daha Fazla Göster

Mert HAMARAT

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ -İLETİŞİM FAKÜLTESİ (GAZETECİLİK ) , Photojournalist(applicant), Documentary & Street Photographer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.