Başarı HikayeleriBeslenmeGİRİŞİMCİLİKGıdaGüncelİŞ DÜNYASIKariyerSAĞLIKŞifalı Bitkiler
Trend

DEVLET DESTEĞİ İLE MARKALAŞAN GİRİŞİMCİ ARICILIK ÜRÜNLERİNİ PAZARLIYOR

Türkiye’ de arı sütü üretimi yapan sayılı üreticilerden birisi olan Rukiye Dağ arı sütlerini Türkiye’nin çeşitli yerlerine kilosu yaklaşık 7 bin lira olan arı sütünün üretimini sağlıyor.
Yalova’ da Genç Çiftçi Projesiyle birlikte kilosu 7 bin lira olan arı sütü üreticiliği yapan Rukiye Dağ arı sütlerini marka halinde internet sitelerinde e-ticaret yöntemi ile satışa sunmakta.
Yalova’nın Çiftlikköy ilçesinde bulunan Kabaklı Köyünde 60 kovan ile başladığı arıcılığa şuan yaklaşık 250 arı kovanı ile devam etmekte. Sadece arının balını üretmekle kalmadı ve yaklaşık 6 ürünü markalaştırdı.
Türkiye’de sayılı üreticiler arasına başarılı şeklide giren Rukiye Dağ, arı sütü ile birlikte propolis ve bazı çeşitli bitkiler ile yaptığı kremle de kendinden bahsettiriyor.
Rukiye Dağ Dumlupınar Üniversitesi Tekstil Bölümünden mezun olmuştur.Kendi mesleğini çocuk sahibi olduktan sonra bırakmıştır.
İş hayatına dönmeye karar verdiğinde yeni ve farklı bir iş tercihi seçmiş ve Genç Çiftlik Projesi’yle arıcılığa başlamıştır.
Rukiye Dağ, ‘Doğaya, doğal ürünlerin gücüne aşığım. Hayat tarzımı işim yapmak istedim. Bu yüzden 2015 yılında arıcılık sektörüne girdim. Çocuklarıma ve gelecek nesil için faydalı ürünler yapmak istedim. Devlet desteğinden ve projelerden yararlandım.’dedi.
Türkiye’de sayılı arıcılık üretimi yapan işletmeler arasında yer alıyorum dedi.
Arı sütü üretiminin oldukça zorlu ve zahmetli bir iş olduğunu ve bu konuda eşi Ahmet Dağ’ın desteğiyle her yıl daha da büyüdüklerinden bahsetti. Arı sütü perakende fiyat olarak 7 bin lira olduğundan bahsetti.
Rukiye Dağ, kimyasal ürünler kullanmadığını bundan dolayı doğal bir cilt kremi de yapmak istediğini söyledi.
Kadınlara iş hayatlarında tavsiyeler de bulunan Dağ, “Kadınlarımız hayallerinin peşinden gitmeli. Hayallerin peşinen gitmeye korkmayın. Hayalinizin peşinden gitmek için de süper gücün gelmesini beklemeyin. Çünkü süper güç sizsiniz. Gücünüzün farkında olun.” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.