Üniversite etkinlikleri

International Tricontinental Conference | Populism in Latin America, Africa and Asia

Ne zaman: 
Pazartesi, 13 Mayıs, 2019 – 09:00 to Çarşamba, 15 Mayıs, 2019 – 18:00
Nerede: 

Rektörlük Binası 5. Kat

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nün (İngilizce) düzenlediği International Tricontinental Conference: Populism in Latin America, Africa and Asia 13-15 Mayıs tarihlerinde 26 Ağustos Yerleşimi Rektörlük Binasında gerçekleşecektir.

Latin Amerika, Afrika gibi ülkemizde daha az tanınan bölgelere odaklanmasıyla farklı olduğu gibi günümüz dünya siyasetinin en çok tartışılan konusu popülizm temasıyla da öne çıkmaktadır. Üç gün sürecek konferansta on ayrı panelde, Nijerya, İran, Hindistan, Meksika gibi ülkelerden katılımcıların yanında, önde gelen Türk siyaset bilimciler de popülizm, siyasal iktisat, bölgeler arası ilişkiler konularında araştırmalarını paylaşacaklardır.

13 Mayıs Pazartesi günü Prof. Jennifer McCoy’un (Georgia State University) konferansın açılışını yapacaktır. 14 Mayıs Salı günü de Prof. Stephen Chan (SOAS) davetli konuşmacı olarak katılacaktır.

Detaylar ve progam için http://tricontinental.yeditepe.edu.tr web sitemizi ziyaret edebilir, Facebook ve Instagram hesaplarımız @tricontinental2019’i takip edebilirsiniz.
 

Kaynak Link

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.