Üniversite etkinlikleri

Gürbüz Doğan Ekşioğlu – Aşk Dediğin…

Ne zaman: 
Pazartesi, 11 Şubat, 2019 – 14:00 to 17:00
Nerede: 

Rektörlük Binası İnan Kıraç Salonu

Gürbüz Doğan Ekşioğlu | Aşk Dediğin…

Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun illüstrasyonlarından oluşan ve Yeditepe Üniversitesi Yayınevi’nden çıkan ikinci kitabı ‘Aşk Dediğin…’ Sevgililer Günü öncesi 11 Şubat Pazartesi günü saat 14.00 – 17.00 aralığında İnan Kıraç Salonu’nda gerçekleşecek söyleşide okurlarıyla buluşuyor.

Ekşioğlu’nun resim, grafik, edebiyat, kitapların ortaya çıkış öyküsü, üretim süreci ve sanat hayatının konuşulacağı söyleşinin ardından, sanatçı kitaplarını imzalayacak.

Arzu edenler salon çıkışına kurulacak olan stanttan sanatçının her iki kitabını da temin edebilecekler.

Tüm Yeditepe Üniversitesi Ailesini aramızda görmekten mutluluk duyarız.


Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun sanat anlayışı üzerine sayfalarca yazı yazılabilir; o ressamdır, grafikerdir, karikatüristtir, illüstratördür. Ancak, bana soracak olursanız onun gizemi eserlerindeki şiirsellikte saklıdır; çünkü Ekşioğlu ola ki bir duygu avcısıdır… Duygunun izini korkusuzca süren, insana ait duyguları yalın üslubuyla betimleyen bir duygu avcısı… Anlamaya, sorgulamaya, yaşamaya ve yaşatmaya yaptığı vurgudur bu onun; tam da bu nedenle derindir, insancıldır, evrenseldir. Eserlerindeki imgelem düzeyi, izleyiciye farklı okumalar yapma olanağı tanır. Gürbüz Doğan Ekşioğlu, kendince bir filozoftur. Bundandır;  serlerini keşfedebilenlere o eserlerden bir renk, bir dize, bir fikir ve bir duygu mutlaka bulaşır. Ne kedi sadece kedi, ne güvercin sadece güvercin, ne de merdiven sadece bir merdivendir… Sanatında da, sohbetinde de böyledir.

Didem Bayındır
Yeditepe Üniversitesi Yayınevi

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!

  

Kaynak Link

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.