Güneydoğu’da “1 Fikir 1 Türkiye” Yarışması Heyecanı

Tüm Mucitler İcat, İnovasyon ve Araştırma Derneği (TÜMMİAD) tarafından düzenlenen “1 Fikir 1 Türkiye” yarışması, Türkiye’nin yedi bölgesinde Kahramanmaraş ve bölgesinde Genç Mucitleri, Yerli ve milli icatları düzenleniyor.

TÜMMİAD, Yaratıcı Fikirleri Teşvik Ediyor

Bölgesel Yarışma Şanlıurfa’da Gerçekleşecek

Tüm Mucitler İcat, İnovasyon ve Araştırma Derneği (TÜMMİAD) tarafından düzenlenen “1 Fikir 1 Türkiye” yarışması, Türkiye’nin yedi bölgesinde Kahramanmaraş ve bölgesinde Genç Mucitleri, Yerli ve milli icatları düzenleniyor. Güneydoğu ayağı olan yarışmanın Şanlıurfa’nın Siverek ilçesindeki etkinliği 2 Mart’ta gerçekleşecek. Bölgesel yarışmaların ardından başarılı bulunan mucitler ve girişimciler, Nisan ayında Ankara’da gerçekleşecek finalde yarışma fırsatı yakalayacaklar. Finalde başarılı olan projeler ise yaz ayında Türkiye’yi uluslararası düzeyde temsil edecek.

Yaratıcı Fikirlerle Türkiye’nin Zenginliği Ortaya Çıkacak

TÜMMİAD Güneydoğu Danışma Kurulu Üyesi Ahmet ARTUK, yaptığı açıklamada, “1 Fikir 1 Türkiye” yarışmasının, Kahramanmaraş ve bölgesindeki genç mucitleri, yerli ve milli icatları ile Güneydoğu bölgesindeki girişimcileri desteklemeyi amaçladıklarını belirtti.

Bu yarışma, Türkiye’nin zengin kültürel çeşitliliğini ve coğrafi genişliğini kucaklayarak, ülkenin her bölgesini ve şehrini hatta her ilçesini ve köyünü kapsayan geniş bir çerçevede düzenleniyor. Yarışmanın temel amacı, Türkiye genelinde katılımcıları teşvik ederek, onların bölgesel ve kültürel özgün değerlerini yansıtan yenilikçi fikirlerini ortaya çıkarmak.

Başvurular Başladı

Yarışmaya katılmak isteyenler, başvurularını www.1fikir1turkiye.com adresi üzerinden gerçekleştirebilirler. Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen özgün ve yenilikçi fikirler, sadece ulusal değil, aynı zamanda uluslararası düzeyde de Türkiye’yi temsil ederek bilim, teknoloji ve inovasyon alanındaki potansiyeli gösterme fırsatı bulacaklar.

The post Güneydoğu’da “1 Fikir 1 Türkiye” Yarışması Heyecanı appeared first on Genç Haber.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.