GönülülükGüncelPozitif Haberler

Aldığı Motorsikletle “iyilik mesaisi”

Kahramanmaraş’ta yaşayan 22 yaşındaki Bedirhan İspir, sokak hayvanları için aldığı motorsikletle, sokak sokak gezip kedi ve köpekleri beslediği ve onların bakımını üstlendirdiğini belirtti.

Hayvansever olan Bedirhan İspir, sokakta yaşayan hayvanların durumlarını üzülerek onlara mama ve yiyecek verdi. Daha sonra İspir, onların sağlık sorunlarıyla ilgilenmeye başladı. 8 yaşından beri hayvanlara ilgi duymaya başlayan genç hayvansever, yardıma muhtaç hayvanlara da evinin bahçesinde baktığını ve parasının neredeyse tümünü sokak hayvanlara harcadığını söyledi.

Düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

“Motoru evden çıkmadan önce dolduruyorum ya da yemek almam gereken yerler oluyor. Sonra buraya ağır ağır geliyorum. Sadece motorun rengini görmeleri yetiyor. Uzaktaki köpek varsa koşarak geliyor. Bu motor canlıların yemesi, içmesi ve sesi oluyor. Bu motoru sadece hayvanlara yardımcı olmak için aldım.”

Daha Fazla Göster

Merve Uçan

Merhaba, Ben Merve. Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi İletişim Tasarımı ve Medya Bölümü öğrencisiyim. Gazetecilik hayatıma üniversitenin ikinci sınıfında başladım. Fakültemizin gazetesi olan "Kampüs Haber" de, etkinlik haberleri ve özel haber yazdım. Daha sonra okulumuzun rektörlük kısmında muhabir olarak çalıştım. Haber metni yazma ile birlikte, fotoğraf çekimi, tasarım programları (Photoshop, Premiere, Illustrator) gibi alanlara da hakimim. Dijital gündemleri yakından takip ediyorum. Sosyal medyayı yakından takip ediyorum. Farklı içerikler de olmak üzere, daha çok bu alan ile ilgili haberler yazıp, siz değerli okurlarımıza paylaşmayı hedefliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.