FilmKÜLTÜR SANAT

HELEN MİRREN SHAZAM’IN DEVAM FİLMİNDE ESAS KÖTÜ OLACAK

DC Sinema Evreni ya da kısaca DCEU’nun beğenilen filmlerinden olan Shazam’ın devamı Shazam: Fury of The Gods’ın oyuncu kadrosuna yeni bir isim eklendi. Duyuruya göre usta oyuncu Helen Mirren, David F. Sandberg’ün yönetmen koltuğunda oturacağı Shazam: Fury of The Gods’ın ana kötü olarak karşımıza çıkacak. Mirren, Atlas’ın kızı Hespera’ya hayat verecek.

Hespera, DC çizgi romanlarında yer alan bir karakter değil. Film için özel yaratıldı. Muhtemelen Hespera’nın konumu Shazam’ın güçleriyle yakından ilişkili olacaktır. Bilindiği üzere Shazam’ın güçleri Süleyman’ın bilgeliği, Herkül’ün kuvveti, Atlas’ın dayanaklılığı, Zeus’un gücü, Aşil’in cesareti, Merkür’ün hızından oluşuyordu. Böylece Batson, Shazam’a her dönüştüğünde bu güçlere sahipti.

Zachary Levi bir kez daha Shazam olarak beyaz perdede karşımıza çıkacak. Filmin oyuncu kadrosunda Mirren ve Levi’nin yanı sıra Adam Brody, Jack Dylan Grazer, Marta Milans, Asher Angel, Rachel Zegler gibi isimler de yer alıyor. Ayrıca DC uzun bir süredir Shazam’ın ikiz kardeşi Black Adam için de çalışıyor. Black Adam’ı solo filmde Dwayne Johnson canlandıracak.

Matt Reeves yöneteceği The Batman, çok uzun bir süredir üzerinde çalıştıkları Flash filmi dahil DC’nin birçok filmi için pandemi nedeniyle yeni vizyon tarihleri belirlenmişti ancak yönetmen Sandberg, Shazam: Fury of The Gods’ın tarihinin değişmeyeceğini belirtti. Filmin, 2 Haziran 2023’te izleyici karşısında olması planlanıyor.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.