DÜNYAETKİNLİKGenelGİRİŞİMCİLİKGirişimlerGüncelKariyerMarkaMODAYarışma

TOMMY HILFIGER GİRİŞİMCİLERİ ÇAĞIRIYOR

Tommy Hilfiger, programın üçüncü edisyonunda özellikle siyahi, yerli ve diğer ırklardan (BIPOC) kişilerin katılımını teşvik ederken, tüketicileri de başvuruları değerlendirmek üzere jüri üyesi olmaya davet ediyor. 

Tommy Hilfiger, üçüncü kez düzenlenen Tommy Hilfiger Fashion Frontier Challenge yarışması için başvuruların 6 Ocak’ta başladığını ve 8 Mart 2021’e kadar süreceğini duyurdu. Küresel program, modada pozitif sosyal etki yaratacak çözümler geliştiren kuruluş ve gelişme aşamasındaki girişimleri desteklemeyi amaçlıyor. İlk kez 2018 yılında düzenlenen Tommy Hilfiger Fashion Frontier Challenge yarışması, inandıkları amaçları savunan ve kendi topluluklarında değişimin itici gücü olmayı taahhüt eden girişimcileri şimdiye dek 350.000 € tutarında maddi destekle ödüllendirdi. Tommy Hilfiger’ın Hiçbir Şeyi Boşa Harcamayan ve Herkese Kucak Açan sürdürülebilirlik vizyonu üzerinde inşa edilen programın üçüncü edisyonu, topluluklarının ilerlemesi ve moda dünyasında daha kapsayıcı bir geleceğin mümkün olması için çalışan siyahi, yerli ve diğer ırklardan (BIPOC) girişimcileri güçlendirmeyi ve desteklemeyi hedefliyor. Tüketiciler de programa dahil olmaya ve başvuruların değerlendirilme sürecine katılmaya davet ediliyor. 

Tommy Hilfiger Fashion Frontier Challenge, yürekleri ve ruhlarıyla kendilerini sektörümüzde olumlu sosyal etki yaratmaya adayan girişimcileri öne çıkarıyor” diyen Tommy Hilfiger şöyle devam etti: “Bu yıl, özellikle BIPOC girişimcileri destekleyerek çok daha fazla çeşitlilik içeren bakış açılarını, fikirleri ve toplulukları sergilemek istiyoruz. Moda dünyasında değişimin itici gücü olma sorumluluğunu üstleniyoruz. Tommy Hilfiger Fashion Frontier Challenge aracılığıyla kapsayıcılık ve eşit temsil taahhüdümüzü daha ileriye taşımaktan onur duyuyorum.”

İlgilenen girişimciler, daha kapsayıcı bir moda değer zinciri oluşturmaya odaklı proje teklifleriyle başvuruda bulunmaya çağırılıyor. Başvuranlar arasından seçilecek altı finalist, Tommy Hilfiger’ın konuya odaklı ekipleri ve kurum dışı uzmanların desteğiyle proje planlarını sanal ortamda geliştirmeye davet edilecek. Deneyimli bir sunum koçunun vereceği eğitimle desteklenecek finalistler, 2022 başında düzenlenecek global Tommy Hilfiger Fashion Frontier Challenge finalinde konseptlerinin son halini seçkin üyelerden oluşan bir jüriye ve izleyicilere sunacak. 

Kapsayıcılık hedeflerini daha da ileriye taşımak isteyen Tommy Hilfiger, tüketicileri bu yılki yarışmaya Tüketici Jürisi Üyeleri olarak katılmaya ve finalistlerin seçilmesine katkıda bulunmaya davet ediyor. Tüketici Jürisi üyelerinin görevi, finalistlerin 200’den 50’ye indirilmesi olacak. Bu amaçla her jüri üyesine markanın on-line mikro sitesi üzerinden değerlendirmek üzere en az dört başvuru gönderilecek. Tüketici Jürisi üyesi olmak için 8 Şubat gününe kadar https://responsibility.pvh.com/tommy/fashion-frontier-challenge/adresinden başvurulabilecek. 

Kazananlara önerdikleri işleri geliştirmelerini finanse etmek ve bilgi birikimlerini geliştirmek üzere önceki yıllara göre artırılan şu ödüller ve haklar sunulacak.  

  • Kazananlara toplam 200.000 € ödül. Ayrıca, izleyicilerin oylarıyla “Favori” seçilme ve ilave olarak 15.000 € kazanma şansı. 
  • Bir yıl süreyle Tommy Hilfiger’ın kurum içi uzmanlarından mentorluk desteği. 
  • INSEAD Sosyal Girişimcilik Programı’na (ISEP) katılma hakkı. 
  • INSEAD’den bir yıl süreyle mentorluk desteği. 

Tommy Hilfiger Global CEO’su Martijn Hagman şu açıklamada bulundu: “Moda sektörü daha kapsayıcı olma ve çeşitliliği artırma yolunda olumlu adımlar atsa da daha yapacak çok işimiz var. Tommy Hilfiger Fashion Frontier Challenge yarışmasıyla temsil ve çeşitlilik taahhüdümüzü ileri taşırken görmeyi en çok istediğimiz ve ihtiyaç duyduğumuz değişiklikleri de destekliyoruz.” 

Tommy Hilfiger, Hiçbir Şeyi Boşa Harcamayan ve Herkese Kucak Açan moda yaratma misyonuyla üretimden operasyonlarını yönetmeye, toplulukları ve paydaşlarıyla bağ kurmaya kadar tüm faaliyetlerinde bir tasarımcı yaşam tarzı şirketi olarak sürdürülebilirliği amaçlıyor. Tommy Hilfiger’ın gücünü PVH’in Forward Fashion stratejisinden alan sürdürülebilirlik yolculuğu hakkında daha kapsamlı bilgi https://global.tommy.com/en_int/about-us-corporate-sustainability adresinde sunuluyor. 

Tommy Hilfiger Fashion Frontier Challenge yarışması hakkında başvuru koşulları da dahil daha detaylı bilgi https://responsibility.pvh.com/tommy/fashion-frontier-challenge/ adresinde yer alıyor.

Markanın dostları ve takipçileri, #Tommy Hilfiger etiketiyle ve @TommyHilfiger hesabını alıntılayarak sosyal medyadaki paylaşımlara katılmaya davet ediliyor.

Tommy Hilfiger hakkında:

Aralarında TOMMY HILFIGER ve TOMMY JEANS’in de bulunduğu bir marka portföyüne sahip olan Tommy Hilfiger, lüks giyim, tasarım ve yaşam tarzı ürünleri alanında dünyanın en tanınmış gruplarından biridir. Grup, erkekler için tailored ve spor giyim koleksiyonları, kadınlar için hazır ve spor giyim koleksiyonları, çocuk giyim, denim, iç giyim (bornoz, ev ve uyku giyim dahil), ayakkabı ve aksesuar alanında üstün kaliteli ürünlerin tasarımına ve pazarlanmasına odaklı faaliyet gösteriyor. Ayrıca seçkin lisansörleri aracılığıyla gözlük, saat, parfüm, mayo, çorap, küçük deri eşyalar, ev eşyaları ve valiz gibi tamamlayıcı yaşam tarzı ürünleri sunuyor. TOMMY JEANS ürün grubunda kadın ve erkekler için jean ve ayakkabılar, aksesuar ve parfümler yer alıyor. TOMMY HILFIGER ve TOMMY JEANS markaları altında satılan ürünler, TOMMY HILFIGER ve TOMMY JEANS mağazalarından, seçkin çok katlı mağazalardan ve diğer online kanallardan oluşan geniş bir ağ aracılığıyla ve ayrıca tommy.com üzerinden dünyanın her yanında müşterilere sunuluyor.

PVH Corp. Hakkında:

PVH, dünyanın en beğenilen moda ve yaşam tarzı şirketleri arasında yer alıyor. Modayı ileriye taşıyan markaları geliştiriyor ve büyütüyoruz. Portföyümüzde ikonik TOMMY HILFIGERCALVIN KLEINVan HeusenIZODARROWWarnersOlga ve Geoffrey Beene ile dijitale odaklı True & Co. iç giyim markası yer alıyor. Bunların yanı sıra tanınmış ulusal ve uluslararası markalar altında çeşitli lisanslı ürünleri de pazarlıyoruz. PVH olarak 40’tan fazla ülkede faaliyette bulunan 40.000’i aşkın iş ortağıyla çalışıyor, yılda yaklaşık 9,9 milyar $ ciro elde ediyoruz. Bunların tümü Bizim Gücümüzü gösteriyor. Bunların tümü PVH’nin gücünü ifade ediyor.

Daha Fazla Göster

Mihriban Kurt

Çukurova Üniversitesi Radyo ve Televizyon 1. sınıf öğrencisiyim. Instagram'da Sporcups adı altında güncel olarak basketbol haberleri paylaştığım bir sayfam var. Sosyal Medya'da beni takip etmek isterseniz adımın bulunduğu kısımda sosyal medya hesaplarım mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.