FestivalGenelGİRİŞİMCİLİKYarışma

“Teknofest 2021″yarışmasına Şelçuk Bayraktar tüm gençleri davet etti.

Teknofest 2021

Teknofest 2021 (Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali ) herkes merakla bekliyor.Teknofest ülkemizde birçok ilkleriyle ve genç girişimcileriyle desteklemesinden dolayı ülkemizde genç neslin ufuklarını aşmalarını, parlak fikirler üretmesini sağlıyor. İlginin fazla olduğu teknofest’de yarışmanın son başvuru tarihinin dolmasına iki haftadan daha kısa bir süre (28 Şubat) kalırken, Selçuk Bayraktar tarafından yeni yarışma müjdesi açıklandı.Yoğun bir ilgi ve genç kitle beklendiği ifadesinde bulunuldu.

Teknofest 2021’in yeni yarışması, Sağlık alanında Yapay Zeka ile hekimlerin kliniklerinde karar almasına destek olacak projelerin geliştirilmesi hedeflniyor. Teknofest’in yarışmasının ana temasında radyolojik görüntülenen verilerin analiz edilmesi ve bunun sonucunda hekimlerin alacağı kararlarda yardımcı olunması amaçlanıyor.  

Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı tarafından da desteklenen yarışmanın birincisine 60.000 TL para ödülünü alacaktır. İkinsine 40.000 TL, üçüncüsüne ise 20.000 TL verilileceği duyruldu. 

Yarışma hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için aşağıya tıklayabilirsiniz.

https://teknofest.org/yarismalar.html

Daha Fazla Göster

Mert HAMARAT

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ -İLETİŞİM FAKÜLTESİ (GAZETECİLİK ) , Photojournalist(applicant), Documentary & Street Photographer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.