Hibe ProgramlarıSİVİL TOPLUM

Sabancı Vakfı 2020 Yılı Hibe Başvuruları Başladı

Sabancı Vakfı 2020 yılı için hibe desteğini duyurdu. Hibe başvuruları için son tarih 10 Şubat 2020 saat 17.00. Hibe programı kapsamında proje başına verilecek hibe tutarı en az 50 bin TL en fazla ise 250 bin olarak belirlendi. Sabancı Vakfı, yeni hibe döneminde sivil toplum örgütlerinin eğitime alanında uygulayacağı projeler için teklif alacak.  2020 yılı hibe programı çerçevesinde; Kadın, Genç ve Engellilere yönelik “Kaliteli Eğitimin Desteklenmesi”, “Eğitime Erişimin ve Devamın Sağlanması” ve “Hak Temelli Yaygın Eğitim Çalışmalarının Desteklenmesi” amacıyla sivil toplum kuruluşlarından gelecek başvuruları değerlendirilecek.

Başvuru yapacak kurumların projelerinin, kadın, genç ve engellilerin toplumsal hayata katılımlarında maruz kaldıkları ayrımcılıkla mücadele eden, bu çerçevede bu hedef kitlenin
eğitim yoluyla güçlenmesini destekleyen çalışmaları kapsaması beklenirken, kurumların en az bir ortak ile başvurmaları gerekiyor. 
Hibe kapsamında kabul edilen projelerin en erken 13 Temmuz 2020 itibarıyla başlaması ve en geç 12 Temmuz 2021 tarihinde son bulması ve temel faaliyetlerinin Türkiye sınırları içerisinde gerçekleştirilmesi bekleniyor.  

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.