Nasuh Mahruki, Girişim Savaşçısı ekibine katıldı

Türkiye’nin en tanınmış dağcılarından, AKUT Kurucusu ve çok yönlü bir performans uzmanı olan Nasuh Mahruki, girişimcilik dünyasında yeni bir sayfa açıyor.

Türkiye’nin en tanınmış dağcılarından, AKUT Kurucusu ve çok yönlü bir performans uzmanı olan Nasuh Mahruki, girişimcilik dünyasında yeni bir sayfa açıyor. Mahruki, sosyal girişimciler yetiştirmek üzere kurulan Girişim Savaşçısı ekibine katılarak, kendi tecrübelerini paylaşmak ve yeni nesillere ilham vermek üzere yola çıkıyor.

Nasuh Mahruki, 21 Mayıs 1968 İstanbul doğumlu, Şişli Terakki Lisesi ve Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu bir isim. Milli sporcu, profesyonel dağcı, yazar ve fotoğrafçı olarak tanınan Mahruki, dağcılık, mağaracılık, yamaç paraşütü gibi pek çok alanda faaliyet gösteriyor. Sovyet Asya’da 7000 metreden yüksek beş zirveye tırmanan ilk Türk olarak tarihe geçen Mahruki, ‘Kar Leoparı’ unvanına sahip. Ayrıca Everest’e tırmanan ilk Türk ve dünyadaki ilk Müslüman dağcı unvanlarını da elinde bulunduruyor.

GİRİŞİMCİLİK VE SOSYAL SORUMLULUKTA ÖNCÜ BİR İSİM

Mahruki, liderlik, takım çalışması ve kişisel gelişim alanlarında seminerler vererek, tecrübelerini paylaşıyor. Kendisi yedi adet kitap yazmış, çeşitli gazete ve dergilerde köşe yazarlığı yapmış, televizyon programları hazırlamış bir isimdir. AKUT – Arama Kurtarma Derneği’nin kurucusu ve eski başkanı olan Mahruki, aynı zamanda birçok önemli dernek ve vakfın üyesi ve yöneticisidir. Amerika’dan Ashoka Vakfı’na Fellow olarak seçilen Mahruki, çeşitli uluslararası ödüllere de layık görülmüştür.

Nasuh Mahruki’nin Girişim Savaşçısı ekibine katılımı, onun sadece dağcılıkta değil, girişimcilik ve sosyal sorumluluk alanlarında da önemli bir figür olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. Girişimcilik dünyasına da adım atarak, genç girişimcilere yol gösterici olacak Mahruki, tecrübelerini paylaşarak yeni nesillere ilham kaynağı olmaya devam edecek.

Girişim Savaşçısı Kurucusu Berke Sarpaş, Mahruki’nin Katılımı Üzerine Konuştu

Girişim Savaşçısı ekibinin kurucusu Berke Sarpaş, Nasuh Mahruki’nin ekibe katılımı hakkında heyecanını ve beklentilerini dile getirdi. Sarpaş, “Nasuh Mahruki gibi çok yönlü ve başarılı bir ismi aramızda görmekten büyük onur duyuyoruz. Onun tecrübesi ve vizyonu, genç girişimcilere olağanüstü bir ilham kaynağı olacak. Mahruki’nin liderlik, risk yönetimi ve kişisel gelişim alanlarındaki bilgisi, ekibimiz için paha biçilmez bir değer.” şeklinde konuştu. Sarpaş, Mahruki’nin katılımının, ekibin hedeflerine ulaşmada büyük bir ivme kazandıracağına ve girişimcilik ekosistemine önemli katkılarda bulunacağına inandığını belirtti. Sarpaş, “Nasuh Mahruki sportif faaliyetlerde ortaya koyduğu üstün performansı, AKUT’un kurucusu olarak sahip olduğu derin sosyal sorumluluk anlayışı ve bilgiyi paylaşma konusundaki samimi yaklaşımı ile girişimciler için mükemmel bir rol model. Girişim Savaşçısı bünyesinde çok değerli projelerin altına da birlikte imza atacağımıza eminim.” diyerek sözlerini noktaladı.

The post Nasuh Mahruki, Girişim Savaşçısı ekibine katıldı appeared first on Genç Haber.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.