ETKİNLİK

Liseli Denizciler, Piri Reis Üniversitesi’nin Ev Sahipliğinde Yarışıyor

2015 – 2016 Eğitim ve Öğretim yılı İstanbul Denizcilik Alanı Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri arası geleneksel “Denizcilik Kültürü Bilgi Yarışması”, 27 Nisan 2016 Çarşamba günü, saat 12:00 ‘da Piri Reis Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, Hacı Rahime Ulusoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin koordinatörlüğünde düzenlenecektir.

27 Nisan 2016 Çarşamba günü saat 12:00’de başlayıp 14:30’da sonlanacak olan bilgi yarışması Piri Reis Üniversitesi Deniz Kampüsü’nde gerçekleştirilecektir. İstanbul Denizcilik alanı Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri öğrencilerinin “Gemi Yönetimi” ve “Gemi Makinaları” dallarında katılacakları yarışmaya Beykoz Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ziya Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hacı Rahime Ulusoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tuzla Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi, ile Pendik Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi katılacaktır.

“Denizcilik Kültürü Bilgi Yarışması”na ev sahipliği yapan Piri Reis Üniversitesi; Türkiye’nin ilk ve tek Uluslararası Breeam akreditasyonlu çevreye duyarlı yesil kampüsüyle egitim ve öğretime yeni bir vizyon getirmistir. 2015 yılında, Dünyada 365 yapıda olan MÜKEMMEL BİNA (Breeam Excellent ) Sertifikasyonunu Piri Reis Üniversitesi 366. Yapı olarak, A Blok ile almıstır. Kampüs binaları, daha az CO emisyonu salan, trijenerasyon, deniz suyu kaynaklı ısı pompası ve benzeri sistemlerle donatılmıs, yesil çatı, yagmur suyu/gri su toplama mekanizmalarıyla Breeam akreditasyonuna sahip olup, standart kampüslere kıyasla çevreye zararı en aza indirgeyen, daha az su ve enerji kullanan yapıdadır. Üniversite; 21 Temmuz 2015’de bünyesine kattığı PİRİ REİS GEMİSİ ile , 196 öğrenci ilk açık deniz eğitim seyrine başladı.Gemide yıl içerisinde okutulan derslerin uygulamalı eğitimleri yapılıyor.

Üniversite; 21 Temmuz 2015’de bünyesine kattığı PİRİ REİS GEMİSİ ile , 196 öğrenci ilk açık deniz eğitim seyrine başladı. Gemide yıl içerisinde okutulan derslerin uygulamalı eğitimleri yapılıyor. Öncelikle Karadeniz ve Ege limanları olmak üzere çeşitli ülke limanlarında bayrak gösterilerek ülkemizin ve Türk Denizciliğinin tanıtımı yapılıyor. Eğitimlere Piri Reis Üniversitesi öğrencileri yanı sıra belirli kontenjan dahilinde ülkemizdeki diğer eğitim kurumlarından öğrencilerin de iştiraki sağlanıyor.

Piri Reis Üniversitesi Yeşil Kampüsü Tuzla’da denize sıfır konumda, Marmara Denizi sahilinde 30 dönüm arazide, yaklaşık 60,000 m2 kapalı alanıyla yer almaktadır.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.