Korona Özel

Koronavirüs’ten Kaçıp Adaya Yerleşti

Yeni Çağ Haberi’ne göre Üniversiteyi bitirdikten sonra İstanbul’a yerleşen 25 yaşındaki Onur Demir, pandemi sürecinde kalabalıklardan kaçarak, ailesinin yaşadığı memleketi Tunceli’nin Çemişgezek İlçesi Kıraçlar Köyü’ne yerleşti.

İhtiyaç kredisiyle tekne satın alıp balıkçılık ile uğraşan Demir, avladığı balıklardan yiyerek burada yaşamını sürdürdüğünü belirtti.

Gününü adacıkta ve teknede geçirdiği için çok rahat olduğunu söyleyen Demir, “Şuanda burada balıkçılık yapmaktayım. Günümün yüzde 80’i teknede geçiyor. Sürekli teknedeyim ve Koronavirüs’ten hiç etkilenmedim” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

“Yaz aylarında balık daha çok verimli, kış aylarında ise çok zor oluyor ve balık çok az oluyor. Yaz aylarında 100 kilo yakalarken kış aylarında 40 kiloya kadar düşebiliyor. İstanbul’da zorlu ve sıkıntılı işleri bıraktıktan sonra burada tekne alarak kendi işimi yapmam için bu salgın sürecinde çok olumlu etkisi oldu ” diye vurguladı.

Daha Fazla Göster

Merve Uçan

Merhaba, Ben Merve. Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi İletişim Tasarımı ve Medya Bölümü öğrencisiyim. Gazetecilik hayatıma üniversitenin ikinci sınıfında başladım. Fakültemizin gazetesi olan "Kampüs Haber" de, etkinlik haberleri ve özel haber yazdım. Daha sonra okulumuzun rektörlük kısmında muhabir olarak çalıştım. Haber metni yazma ile birlikte, fotoğraf çekimi, tasarım programları (Photoshop, Premiere, Illustrator) gibi alanlara da hakimim. Dijital gündemleri yakından takip ediyorum. Sosyal medyayı yakından takip ediyorum. Farklı içerikler de olmak üzere, daha çok bu alan ile ilgili haberler yazıp, siz değerli okurlarımıza paylaşmayı hedefliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.