GenelGüncelSPOR

GENÇLİK VE SPOR BAKANI KASAPOĞLU GENÇ MOTOSİKLET SPORCULARI İLE BİR ARAYA GELDİ

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, dünya şampiyonu eski milli motosikletçi AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Eren Üçlertoprağı, milli sporcular Toprak Razgatlıoğlu, Can Öncü, Deniz Öncü, Bahattin Sofuoğlu, Asrın Rodi Pak, Ayhancan Güven, Cem Bölükbaşı ve Berkay Besler ile bir araya geldi.

Bakanlık merkez binasında gerçekleşen kabulde bir konuşma yapan Bakan Kasapoğlu 2021 yılında milli sporcuların başarıların artarak devam edeceğine inandığını dile getirdi.

Kasapoğlu, “Zor sürece rağmen başarıyı, mutluluğu bize yaşattınız. Pandemi sürecini güçlenerek geçiriyoruz diyoruz. Bu öncü başarılar 2021 yılında daha büyükleriyle taçlanacak. Yetenek taraması güçlü sportif yarınlar için çok önemli. Branş ayırt etmeden desteğimizi sunuyoruz” dedi. Bakan Kasapoğlu, uluslararası federasyondan olumlu dönüşler alındığını aktararak, “2021 pek çok şampiyonaya ev sahipliği yapacağız. En kaliteli organizasyon düzenleyen ülke olmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Gençlerin farklı branşlara yönelmesinin mutluluk verici olduğunu dile getiren Bakan Kasapoğlu, “Bugün Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Geleneksel Sporlar Gençlik ve Spor Kulübü Tesisi’nin açılışını yaptı. Çok güzel bir tesis. Tesislerimizi ülke geneline daha da yayacağız ve halkımızın erişimini daha da artırmak için gayret edeceğiz. Tesislerimizi gece gündüz halkın hizmetine açtık. Bakanlığımızın kapılarının sizlere her zaman açık olduğunu belirtmek isterim. Ülkemizin motor ve otomobil sporlarında önünün açık olduğunu söylemek istiyorum. Kapımız gönlümüz size her zaman açık olacak” diye konuştu.

Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen kabulde Bakan Kasapoğlu, sporcu Can Öncü’ye ikiz kardeşi Deniz Öncü’yü işaret ederek, “Kim büyük, ağabey diyor musun?” sorusuna Can, “3 dakika büyük. Ağabey demiyorum” diye cevap verdi.

“Toprak, Bahattin ve Can’dan şampiyonluk bekliyoruz “

Eski Dünya şampiyonu TMF Milli Takımlar Kaptanı AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu ise kabul yaptığı açıklamada sporcuların başarılarından örnekler vererek, “Gençleri görmenizi istedik. Destek noktasında size minnettarız” dedi. Destekler sonucunda sporcuların 2021 yılında da millete birçok başarı ve mutluluk yaşatacağını dile getiren Sofuoğlu, “Toprak, Bahattin ve Can’dan şampiyonluk bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

Konuşmaların ardından Sofuoğlu, federasyon başkanları ve sporcularla fotoğraf çektiren Bakan Kasapoğlu’na, Toprak Razgatlıoğlu imzaladığı kaskını hediye etti.

Daha Fazla Göster

Mihriban Kurt

Çukurova Üniversitesi Radyo ve Televizyon 1. sınıf öğrencisiyim. Instagram'da Sporcups adı altında güncel olarak basketbol haberleri paylaştığım bir sayfam var. Sosyal Medya'da beni takip etmek isterseniz adımın bulunduğu kısımda sosyal medya hesaplarım mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.