KÜLTÜR SANATManşetMüzikÜniversite

Flux Duo “Burning Shoplifter”i müzikseverlerle buluşturdu

Zeynep Oktar ve Ethem Saran’dan oluşan Flux Duo, 2017 yılından beri, caz, elektronik müzik ve doğaçlama etkileriyle besteler oluşturmaya devam ediyor. Grup, her biri üç parçadan oluşan üç serilik maxi single’larının ilki “Burning Shoplifter”i piyasaya sürdü. BİLGİ Music Label etiketiyle çıkan maxi single, müzikseverleri tüm dijital platformlarda bekliyor.

2017’de elektronik, caz ve doğaçlamadaki yoğun müzikal birikimlerini farklı projelerde buluşturmayı seçen Zeynep Oktar ve Ethem Saran tarafından kurulan müzik grubu Flux Duo, yeni parçalarını müzikseverlerle buluşturdu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü müzik paylaşım mecrası BİLGİ Music Label (BML)etiketiyle 14 Ağustos’tan itibaren dijital platformlarda yerini alan Burning Shoplifter, cazın geleneksel yapısından, elektronik müzik elementlerine kadar geniş bir yelpazeden beslenen bestelerden oluşuyor.

Birçok isimden destek geldi

Maxi Single’ın eklektik ve akışkan yapısı, modal göndermeler ve aksak ritmlerden oluşan, gelenekten öğrenip, yeniye uyarlama çabasının bir başlangıcı olarak varsayılabiliyor. Kayıt aşamasında Şener Engin, mikslerde Kaan Düzarat, masteringinde ise Barış Ergün yer alıyor.Sanat çalışmaları Ozan Atalay tarafından yapılan maxi single’a müzik çevresinden pek çok isimden destek geldi.

Konuyla ilgili sosyal medya hesapları:

https://www.instagram.com/bilgimusiclabel/

https://www.youtube.com/bilgimusiclabel,

https://www.instagram.com/fluxduofficial/

Detaylı Bilgi:

İrem Çetingöz / B12 İletişim / 0530 433 59 25 / irem@cobrand.com.tr

Daha Fazla Göster

Mihriban Kurt

Çukurova Üniversitesi Radyo ve Televizyon 1. sınıf öğrencisiyim. Instagram'da Sporcups adı altında güncel olarak basketbol haberleri paylaştığım bir sayfam var. Sosyal Medya'da beni takip etmek isterseniz adımın bulunduğu kısımda sosyal medya hesaplarım mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.