FutbolGenelSPOR

ESKİŞEHİRSPOR’U GENÇLER SIRTLIYOR

TFF 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor yaşadığı zor dönemleri gençleriyle atlatmayı hedefliyor. Yaş ortalaması 22.3 olan siyah-kırmızılı takımın büyük çoğunluğunu kendi alt yapısından yetişen futbolcular oluşturuyor.

Ligde aldığı kötü sonuçlara rağmen sahada ki mücadelesinden ve azminden dolayı Türk taraftarından alkış alan Eskişehirspor’un genç futbolcuları her şeye rağmen takımı ayakta tutmaya çalışıyor. Bu sezon için hedeflerinin ligde kalmak olduğuna zaman zaman değinen siyah-kırmızılılar henüz galibiyetle tanışamadı.

Taraftar ne söylüyor ?

Eskişehirspor taraftarı kulübün şuan bu durumda olmasını, geçmiş dönemlerde yönetimsel anlamda yapılan yanlışlar, transferlerde yapılan hatalar, futbolcuların kulübe herhangi bir kazanç sağlamadan bedelsiz şekilde serbest kalarak başka takımlara transfer olmalarına bağlıyor. Aynı zamanda kulüp gelirlerine dahi temlikler konulacak kadar yanlış borçlanmalar da Eskişehirspor’un bu durumda olmasının başlıca sebepleri arasında.

Şuan ki kadronun oldukça genç olmasına rağmen takıma inançlarının ve güvenlerinin tam olduğuna değinen Eskişehirspor taraftarı, Eskişehirspor forması giyen her futbolcuya sezon sonunda takımın puan durumuna bakmaksızın her türlü sahip çıkacağını dile getirdi.

Anadolu takımları geri planda mı kalıyor?

Anadolu’da şuan için kötü durumda bulunan birçok köklü takım olduğunu ve maalesef Anadolu takımlarına, Süper Lig takımlarına yapılan destekler kadar yardım edilmediğine dikkat çeken Eskişehirli taraftarlar özellikle de Eskişehirspor’un bu konularda her daim gözden çıkarıldığını düşünüyor. Türkiye’nin tribün kültüründe çok büyük payı olan ve kendini kanıtlamış olan Anadolu takımının böylesine geri plana atılmasına anlam veremiyor.

Daha Fazla Göster

Elif Erva Demircioğlu

25 Ekim 2000 Adana doğumluyum, şuan 20 yaşındayım. Lisans eğitimime Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi / Radyo, Televizyon ve Sinema öğrencisi olarak devam ediyorum. Kendime ait, futbol konulu bir blog sayfam var, aynı zamanda Çukurova Üniversitesine ait Radyo Üniversitede radyo programı metin yazarlığı yapıyorum. Futbol izlemekten, konuşmaktan, analiz etmekten zevk alıyorum. Spor medyacılığı, ileride bulunmak istediğim ve güzel işler başarmayı hedeflediğim bir alan. Aynı zamanda bana ulaşmak için sosyal medya hesaplarımı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.