DÜNYAGüncelİŞ DÜNYASIKripto ParaTEKNOLOJİ

Elon Musk’ın Bitcoin Kazancı

ABD’li girişimci olan Elon Musk, kurucusu olduğu elektrikli otomobil şirketi Tesla’nin 1.5 milyarlık Bitcoin yatırımından elde ettiği kar, bir yıllık araç satışını geçerek iş dünyasını şaşırttı.

Tesla şirketinin açıklamasına göre Bitcoin değeri %14 artarak 43 bin doların üstüne çıktı.

SEO ve girişimci Musk, Bitcoin ile ilgili yaptığı paylaşımlar sayesinde şirket hisselerini arttırıyor ve kripto paralarının değerlerini arttırıyor.

Birçok Ekonomik Aktör, Olaya Riskli Olarak Bakıyor

Bitcoin’i analiz ederek küçük yatırımcıları uyaran Evai platformunun kurucusu Matt Dixon, şu cümleyi dikkat çekti: “Kar potansiyeli çok yüksek olabilir ama zarar potansiyeli de bir o kadar yüksek”

Analist ise “Kripto para piyasasını denetlemeye ilişkin uygulamalar değişmediği sürece kamu şirketlerinin yaklaşık yüzde 5’inin bu yola gireceğini tahmin ediyoruz” dedi.

Daha Fazla Göster

Merve Uçan

Merhaba, Ben Merve. Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi İletişim Tasarımı ve Medya Bölümü öğrencisiyim. Gazetecilik hayatıma üniversitenin ikinci sınıfında başladım. Fakültemizin gazetesi olan "Kampüs Haber" de, etkinlik haberleri ve özel haber yazdım. Daha sonra okulumuzun rektörlük kısmında muhabir olarak çalıştım. Haber metni yazma ile birlikte, fotoğraf çekimi, tasarım programları (Photoshop, Premiere, Illustrator) gibi alanlara da hakimim. Dijital gündemleri yakından takip ediyorum. Sosyal medyayı yakından takip ediyorum. Farklı içerikler de olmak üzere, daha çok bu alan ile ilgili haberler yazıp, siz değerli okurlarımıza paylaşmayı hedefliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.