EğlenceETKİNLİKFestivalGenelGüncelKonserKÜLTÜR SANATManşetMüzikPozitif HaberlerSahne Sanatları

“ELEKTRONİK MÜZİK FESTİVALİ” ANKARALI GENÇLERDEN YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR!

Ankara Büyükşehir Belediyesinin Başkentli gençlerden gelen talepler doğrultusunda Türkiye’de ilk kez düzenlediği ‘Elektronik Müzik Festivali’ yoğun ilgi görüyor. Son olarak DJ Sayınerr’in 30 Ağustos Zafer Parkı’nda, Fred Lenix’in Seğmenler Parkı’nda, Murat Uğurlu’nun Mogan Park’ta, Günce Acı’nın Altınpark’ta, Ongun Tütüncü’nün Gençlik Parkı’ndaki performansları gençlerden tam not aldı.

    ANKARA Büyükşehir Belediyesi düzenlediği açık hava konser ve etkinlikleriyle yaza veda ederken, Ankara’yı kültür ve sanatın da başkenti yapacak etkinlikleri çeşitlendirerek sürdürüyor.

    Bir yandan ‘Büyükşehir Parklarda’ konser programlarıyla Başkentlileri açık havada yaz konserleriyle buluşturan bir yandan da gençlerin beğeniyle takip ettiği elektronik müzik gruplarını desteklemeyi ve elektronik müziği tanıtmayı amaçlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de ilk kez “Elektronik Müzik Festivali”ne de ev sahipliği yapıyor.      

TURİSTLER DE YOĞUN İLGİ GÖSTERİYOR

    Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ile Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’nın iş birliğiyle düzenlenen festivale, Başkentli gençler kadar turistler de yoğun ilgi gösteriyor.

   Ankara Kalesi’nde DJ Ugr’nin, Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı’nda Sinan Çelik-Outdo Angst’ın, Botanik Park’ta TRIART’ın, 30 Ağustos Zafer Parkı’nda Sayınerr’in, Seğmenler Parkı’nda Fred Lenix’in, Mogan Park’ta Murat Uğurlu’nun, Altınpark’ta Günce Acı’nın, Gençlik Parkı’nda ise Ongun Tütüncü’nün sergilediği perfomanslar gençlerden tam not aldı.

GENÇLER BOTANİK PARK’TA NOTALARIN TINILARIYLA COŞTU

     Büyükşehir Belediyesi, gençlerin severek dinlediği elektronik müzik gruplarını desteklemeye devam ederken, DJ Görkem Gökkaya ve Ensar Şahin’i Botanik Park’ta elektronik müzikseverlerle buluşturdu.      

     Parklarda yapılan elektronik müzik etkinliğinin gençler tarafından yoğun ilgi gördüğünü söyleyen DJ Görkem Gökkaya, “Büyükşehir Belediyesine çok çok teşekkür etmek istiyoruz. Diğer belediyelerin de umarız ki bundan örnek alıp böyle projeler geliştirmesini ve ön ayak olmasını istiyoruz” derken, DJ Ensar Şahin de düşüncelerini, “Herkesin eve kapandığı günlerde böyle güzel etkinliklerin yapılması çok değerli. Bizimde böyle bir etkinlikte bulunmamız gurur verici. Ayrıca ücretsiz de yapılıyor” sözleriyle paylaştı.

    Elektronik müzik etkinliğini dinlemeye gelen gençlerden Melih Bilgen, “Uzun zamandır Ankara’da böyle bir organizasyon görmemiştim. Umarım bu etkinliklerin devamı gelir. Dilerim insanların rahatça müzik dinleyeceği, keyif alacağı ortamları her zaman yaratabilirler” diye konuştu.

FESTİVAL 1 EKİM’DE SONA ERİYOR

ABB TV, Youtube Kanalı ve Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanan ve kentin farklı noktalarında DJ’lerin sahne aldığı festival, 1 Ekim’e kadar devam edecek.

“Elektronik Müziğin Başkenti” sloganıyla 17.00-19.00 saatleri arasında herkese açık olarak düzenlenen festival DJ Deniz Kabu’nun 30 Eylül’de Anıtpark’ta, Sezer Uysal’ın ise Dikmen Vadisi’nde 1 Ekim tarihinde vereceği konserle sona erecek.

Daha Fazla Göster

Mihriban Kurt

Çukurova Üniversitesi Radyo ve Televizyon 1. sınıf öğrencisiyim. Instagram'da Sporcups adı altında güncel olarak basketbol haberleri paylaştığım bir sayfam var. Sosyal Medya'da beni takip etmek isterseniz adımın bulunduğu kısımda sosyal medya hesaplarım mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.