EĞİTİMÜniversite

Boğaziçi Üniversitesi’ni yakından tanımak isteyen adaylar için…

Tanıtım Günleri 18 Temmuz’da başlıyor!

Boğaziçi Üniversitesi’nin öğrencilerine sağladığı akademik ve sosyal olanaklar hakkında adayları ve aileleri bilgilendirmek amacıyla düzenlediği tanıtım dönemi bu yıl Covid-19 pandemisi kapsamındaki önlemlere bağlı olarak online gerçekleşecek. 18 Temmuz’da başlayacak Boğaziçi Üniversitesi Tanıtım Günleri, üç haftaya yayılarak 7 Ağustos’ta sona erecek. Bu üç haftalık dönemde üniversite seçimlerini yapacak olan aday öğrenciler, Boğaziçi Üniversitesi ve tercih etmeyi düşündükleri bölümler hakkında bilgi alabilecekler.

Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından yapılan bölüm tanıtım sunumlarının ve çeşitli seminer programlarının yer alacağı Tanıtım Günleri, bu yıl online olarak 18 Temmuz-7 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşiyor.

Boğaziçi Üniversitesi’nin genel tanıtımıyla 18 Temmuz Cumartesi günü saat 15.00’de Sanal Salon 1’de başlayacak Tanıtım Günleri’nde aday öğrenciler, Boğaziçi Üniversitesi’nin yurt, burs ve sosyal olanakları hakkında da bilgilendirilecek.

İlk hafta Sanal Salon 1’de gerçekleşecek genel fakülte tanıtımlarının ardından aday öğrenciler, öğretim üyeleri tarafından verilecek bölüm tanıtım sunumlarını dinleyebilecekler.

Tanıtım günlerinin ikinci haftasında sırasıyla, Eğitim Fakültesi, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokulu, Fen-Edebiyat Fakültesi ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ndeki bölümler hakkında sunumlar gerçekleştirilecek.

Tanıtım Günleri kapsamındaki fakülte ve bölüm tanıtımlarına ek olarak, Boğaziçi Üniversitesinin bilimsel çalışmalarını ve araştırma ortamını tercih aşamasındaki aday öğrencilere daha iyi yansıtabilmek adına öğretim üyelerinin ve mezunların katılımıyla çeşitli başlıklarda seminerler düzenlenecek.

Tanıtım Günleri seminer programı

18 Temmuz 2020, Cumartesi

Sanal Salon 1

17.00 – 18.00 Seminer / Covid-19 Sonrasında Üniversite Eğitimi ve BÜ

———————————————————————————————————————

24 Temmuz 2020, Cuma

Sanal Salon 1

18.00 – 19.00 Seminer / BÜ’de Bilim Yolculuğu-Mühendislik ve Fen Bilimleri

———————————————————————————————————————

25 Temmuz 2020, Cumartesi

Sanal Salon 1

17.00 – 18.00 Seminer / BÜ’de Bilim Yolculuğu-Sosyal ve Beşeri Bilimler

———————————————————————————————————————

4 Ağustos 2020, Salı

Sanal Salon 1

18.00 – 19.00 Seminer / Teknoloji İnovasyon ve BÜ

———————————————————————————————————————

7 Ağustos 2020, Cuma

Sanal Salon 2

16.30- 17.30 Seminer / BÜ Mezunu Olmak

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.