e-sporETKİNLİKMarkaMobilOyunSosyal MedyaSPORTEKNOLOJİYarışma

Acer, TED Kolejleri Arası E-Spor Turnuvası sponsorluğu ile gençleri ödüllendirecek

İlki 25 Ocak 2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan ve sponsorları arasında Acer’ın yer aldığı TED Rönesans Koleji “TED Okulları Arası E-Spor Turnuvası”, liseli öğrencilerin kıran kırana mücadelelerine sahne olacak. Türkiye’nin dört bir yanındaki TED okullarında okuyan öğrenciler arasında gerçekleştirilecek ilk e-spor turnuvasının tüm geliri, eğitimde fırsat eşitliği yaratmak için Türk Eğitim Derneği’nin “Eğitim Değiştirir” burs fonuna aktarılacak.

Acer, TED Rönesans Koleji öğrencileri tarafından kurgulanan ve gelecekte TED’li olacak öğrenciler için burs kaynağı yaratmayı hedefleyen e-spor turnuvasına ileri seviye oyuncu ekipmanları ve dizüstü bilgisayarla destek oluyor.

Acer turnuvaya katılacak öğrencilere 15 adet ergonomik ve yüksek özelleştirme kabiliyeti sunan Predator Cestus 500 oyuncu faresi hediye ederek sponsor olurken, Türk Eğitim Derneği’nin “Eğitim Değiştirir” fonu kapsamında burslu okuyan bir öğrenci ise gücünü AMD® Ryzen™ 3 işlemcisinden alan 1 adet Aspire 3 dizüstü bilgisayarın sahibi olacak.

Ömür Boyu Dayanıklılık ve Konfor Bir Arada

Acer Predator Cestus 500, Dual Omron® tuşları ile 70 milyon tıklamaya kadar dayanıklılık ile ömür boyu kullanım olanağı verirken, tıklama gücü alt kısmından kolayca ayarlanabiliyor. Değiştirilebilen yan panelleri ile fareyi farklı şekillerde tutarken konforlu bir kullanım sunan Predator Cestus, sahip olduğu 5 özelleştirilebilir profil ile her oyun için farklı oyun tarzları arasında kolayca geçiş yapabiliyor. Farenin en ince ayarlarına kadar yapmak isteyen oyunseverler ise Predator Quartermaster yazılımını kullanabiliyor.

Hızlı ve Akıcı İşlem Performansı ile Rakiplerinin Önünde

Ödev, iş ve eğlence amaçlı günlük kullanımda hızdan ödün vermeyen bir performans sunan Acer Aspire 3 dizüstü bilgisayar, sahip olduğu AMD® Ryzen™ 3 işlemci, 8 GB bellek ve 256 GB SSD depolama ile sessiz çalışma ve uzun pil ömrünü bir araya getiriyor. BluelightShield™ teknolojili Full HD çözünürlüklü 15,6 inç ekranı ile göze zararlı olabilecek mavi ışıkları da filtreleyerek, uzun süreli kullanımlarda bile yüksek konfor sunuyor. Aspire 3, 2 kg’ın altındaki ağırlığıyla her yere kolayca taşınabiliyor.

TED Rönesans Koleji’nin Düzenlediği Turnuva, TED Okulları Arasında Gerçekleşecek En Büyük E-Spor Organizasyonu Olacak

Günümüzün en popüler e-spor oyunlarından Valorant, Counter Strike: Global Offensive ve League of Legends’ın oynanacağı TED Kolejleri Arası E-Spor Turnuvasının elemeleri 25 Ocak – 5 Şubat 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Turnuvanın finali ise 12-13 Haziran tarihlerinde oynanacak. Salgın önlemleri doğrultusunda turnuvanın eleme aşaması ve büyük final internet üzerinden oynanacak.

Twitch üzerinden canlı yayınlanacak olan TED Kolejleri Arası E-Spor Turnuvası, Türkiye’deki TED okulları arasında düzenlenen en büyük e-spor turnuvası olacak. 600’ü aşkın oyunseverin katılmasının beklendiği turnuva, gelecekte TED okullarında okuyacak öğrenciler için burs kaynağı yaratarak, eğitimde fırsat eşitliğine katkı sağlayacak.

TED okulları arasında ilk defa yapılacak olan e-spor turnuvasına, TED Okulları’nda okuyan 14 yaşından gün almış lise öğrencileri katılabilecek. Katılım şartı olarak TED burs fonuna takım başına 100 lira bağış yapmanın gerektiği turnuvanın tüm gelirleri TED burs fonuna aktarılacak ve ihtiyaç duyan genç zihinlere eğitim fırsatı olacak.

Acer Hakkında

1976’da kurulan Acer, günümüzde 160’tan fazla ülkede faaliyet gösteren dünyanın en büyük ICT şirketlerinden biridir. Yüzünü geleceğe dönen Acer; donanım, yazılım ve hizmetlerin bir araya gelerek tüketicilere ve işletmelere yeni fırsatlar sunduğu bir dünya oluşturmaya odaklanmıştır. Hizmet tabanlı teknolojilerden Nesnelerin İnterneti, oyunlar ve sanal gerçekliğe kadar birçok alanda Acer; 7000’den fazla çalışanıyla, insanlarla teknoloji arasındaki sınırları kaldıran ürün ve çözümler araştırmaya, tasarlamaya, pazarlamaya, satmaya ve desteklemeye kararlıdır. Daha fazla bilgi için www.acer.com.tr adresini ziyaret edin.

TED Koleji Hakkında

Rönesans Eğitim Vakfı ve Türk Eğitim Derneği iş birliğiyle kurulan TED Rönesans Koleji, 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında İstanbul Küçükyalı’da faaliyete geçti. Rönesans Eğitim Vakfı iştiraki olan okul kâr amacı gütmüyor ve kaynaklarını, öğrencilerini çok yönlü birer dünya vatandaşı olarak yetiştirme misyonu doğrultusunda kullanıyor.

TED Rönesans Koleji, okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde; deneyimli Türk ve yabancı öğretmenleriyle eğitim veriyor. Kolejde; İngilizce birinci yabancı dil, İspanyolca, Almanca, Fransızca ve Rusça ise ikinci yabancı dil olarak öğretiliyor.

Öğrencilerini sosyal sorumluluk duygusu yüksek, özgüven sahibi, donanımlı ve geleceğin lider vatandaşları olarak yetiştirme amacıyla yola çıkan TED Rönesans Koleji, dünyanın saygın kurumları ile iş birliği içerisinde özel akademik programlara eğitim müfredatında yer veriyor.

Ayrıca Amerikan Yeşil Bina Konseyi (USGBC) tarafından geliştirilen ve dünyanın en önemli gönüllü sertifikalarından biri olan LEED Altın Sertifikayı almaya hak kazanan ilk kolej olan TED Rönesans Koleji binası, tamamen çevreci bir yaklaşımla tasarlandı.

Daha Fazla Göster

Mihriban Kurt

Çukurova Üniversitesi Radyo ve Televizyon 1. sınıf öğrencisiyim. Instagram'da Sporcups adı altında güncel olarak basketbol haberleri paylaştığım bir sayfam var. Sosyal Medya'da beni takip etmek isterseniz adımın bulunduğu kısımda sosyal medya hesaplarım mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.