DÜNYAKÜLTÜR SANATMüzik
Trend

28 YILLIK MÜZİK GRUBU DAFT PUNK DAĞILDI

Dünyaca ünlü Fransız elektronik müzik ikilisi Daft Punk, 28 yıllık müzik serüveninin ardından ayrıldıklarını açıkladı. Grubun son çıkan albümü Random Access Memories albümü, son on yılda en çok satan dans müziği albümü olmuştu.

Tüm zamanların en etkileyici dans şarkılarına imza atan Daft Punk, 28 yılın ardından dağıldı. İkili dağılma kararını kendi tarzlarında, Sosyal medya hesaplarında “Epilogue” (kapanış, son söz) adında bir video ile duyurdu. Videoda grubun üyeleri Thomas Bangalter ve Guy-Manuel de Homem-Christo’nun ikonik robot kostümlerinde vedalaşması ve içlerinden birinin patlaması yer alıyor.  Grubun halkla ilişkiler sorumlusu Kathryn Frazier dağılma kararını doğrularken bunun gerekçesine dair bir bilgi paylaşmadı.                                                                                                          

“Random Access Memories” Albümü Çok Sevilmişti

Grubun son çıkan albümü Random Access Memories albümü, son on yılda en çok satan dans müziği albümü olmuştu. İlk albümleri olan Homework dans müziğinde bir dönüm noktası olarak görülürken 2013’te Pharel Williams ve Nile Rodgers’ın da yer aldığı retro-disko şarkıları Get Lucky tüm dünyada dinlemişti. Şarkının yer aldığı Random Access Memories albümü de 2014’te Grammy ödülüne layık görülmüştü.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.