BisikletManşetSPOR

2020’de UCI Dağ Bisikleti Maratonu Dünya Şampiyonası Sakarya’da

24-27 Eylül 2018 ve 24-27 Eylül 2019 tarihlerinde World Tour kategorisinde yapılacak olan ve 24-27 Eylül 2020 tarihinde ise dünya şampiyonası kategorisinde düzenlenecek organizasyon, olimpiyat oyunlarından sonra dünyanın en prestijli organizasyonu olarak gösterilmektedir.

Tüm ülkeler bu organizasyonda şampiyonluk formasını alabilmek için mücadele vermektedir. Dünya şampiyonu formasını giymeye hak kazanan sporcular, bir sonraki dünya şampiyonasına kadar (bir yıl süre ile), UCI takviminde bulunan ve dünyanın çeşitli ülkelerinde yapılan tüm müsabakalarda ülkemizde kazandığı formayı giyecektir. Bu anlamda organizasyon öncesi, organizasyon yılı ve sonrası için de Türkiye’deki şampiyonanın izlerinin devam etmesi, ülkemiz ve Sakarya’nın tanıtımı açısından büyük önem arz etmektedir.

Katar Doha’da gerçekleştirilen Dünya Bisiklet Birliği Genel Kurulu’nda yapılan oylamada Sakarya’nın 2020 Dünya Şampiyonasına ev sahipliği yapacağı resmi olarak Dünya kamuoyuna duyuruldu. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sezar Ercan ve Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Orhan Bayraktar Katar’da gerçekleştirilen genel kurula katıldı. Ercan, uluslararası bir şampiyonaya ev sahipliği yapacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

“UCI BİSİKLET ŞEHRİ “NE DEMEK?

UCI, bisikleti kendi toplumlarında geliştirmeyi hedeflediği için Bergen (Norveç),  Drenthe (Hollanda)  Limburg-Valkenburg (hollanda) “UCI Bisiklet Şehri “unvanı verildi. Bunu yaparken ki iki kriteri UCI organizasyonuna ev sahipliği yapacak olması ve yerel halk için bisikleti geliştirmesi.

Daha Fazla Göster

Sizin Adınız

sizinadiniz kişisi örnek amaçlı açılmıştır. Bu alanda kendi biyografinize yer verebileceksiniz. varsa web siteniz veya sosyal ağlarınızdan insanların sizinle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.