FutbolSPOR

2020-2021 Sezonu TFF 1. Lig fikstürü çekilidi

TFF 1. Lig fikstür çekimi, TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri Orhan Saka Salonu’nda yapıldı.

Fikstür çekimi, Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Yılmaz Büyükaydın, Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Erdem, Genel Sekreter Kadir Kardaş, Maç Planlama Müdürü Besim Yalçın, TFF 1. Lig kulüpleri başkan ve temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.

2020-2021 Sezonu TFF 1. Lig Fikstürü için tıklayınız.

TFF 1. Lig, 11 Eylül 2020 tarihinde oynanacak maçlar ile başlarken, sezon 8 Mayıs 2021 tarihinde tamamlanacak. Normal sezon sonrasında oynanacak play-off maçlarına ilişkin tarihler ise daha sonra ilan edilecek.

Yılmaz Büyükaydın: Hedefimiz takımlarımızı taraftarıyla buluşturmakTFF Başkan Vekili Yılmaz Büyükaydın, fikstür çekimi öncesinde yaptığı açılış konuşmasında şu değerlendirmede bulundu:”Sözlerime; pandemi sürecinde, ülkemiz için kahramanca görev yapan sağlık çalışanlarımıza teşekkür ederek başlamak istiyorum. Bu sezon içerisinde, sağlık çalışanlarımıza yönelik birçok etkinlik planlıyoruz. Futbol vasıtasıyla, bir nebze de olsa onlara moral vermek ve şükranlarımızı sunmak istiyoruz. Uzun süren bir sezonu, sizlerin de katkılarıyla pandemiye rağmen başarıyla tamamladık. Süreç boyunca tüm kulüplerimiz önemli fedakarlıklar gösterdi. Futbolun geri dönüşü için sağlık kurulumuz da çok önemli bir protokol hazırladı. Onların çalışmaları, futbolun önümüzdeki sezonda da oynanabilmesi için bizlere ışık tutacak.Geçtiğimiz sezon gösterdi ki, taraftarın olmadığı karşılaşmaların futbol coşkumuza olumsuz etkileri oluyor. Hedefimiz, önce insan sağlığını gözeterek, bir an önce takımlarımızı taraftarları ile buluşturmak. Ekim ayında başlamayı planladığımız, düşük kapasiteli de olsa seyircili futbola dönüşün siz kulüplerimize maddi ve manevi olarak büyük katkısı olacağına inanıyoruz. Umarız, bu sayede seyir zevki ve rekabet seviyesi yüksek, dostane karşılaşmalar izleriz. Sözlerime son verirken, bütün kulüplerimize yeni sezonda başarılar diliyorum. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 2020-2021 sezonu herkese hayırlı olsun.”

Daha Fazla Göster

Mihriban Kurt

Çukurova Üniversitesi Radyo ve Televizyon 1. sınıf öğrencisiyim. Instagram'da Sporcups adı altında güncel olarak basketbol haberleri paylaştığım bir sayfam var. Sosyal Medya'da beni takip etmek isterseniz adımın bulunduğu kısımda sosyal medya hesaplarım mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.