ETKİNLİKGİRİŞİMCİLİKManşetYarışma

İNOVASYON,STARTUP VE TASARIM YARIŞMASI

Wiipa Dünya Fikri Mülkiyet Hakları Federasyonu Türkiye temsilcisi olan Tümmiadın organizatörü olduğu 1idea 1World Uluslararası Fikir, Buluş, İnovasyon Yarışması 23-28 Şubat 2021 tarihleri arasında online olarak düzenlenecek.

Tümmiad Uluslararası ekibi çalışmalarına hız vererek 50e yakın üye ülke temsilcilerimiz ile iletişime geçerek yarışma tanıtım ve bilgilendirmelerine başladı. Kısa sürede 18 ülkeden 200e yakın proje kaydı alındı.

Tümmiad il başkanları ile Türkiyenin bir çok ilinde tanıtım faaliyetleri başladı.

1i1w; WIIPA (Dünya Fikri Mülkiyet Hakları Organizasyonu) Türkiye organizasyonudur. 1i1w insanlara fikirlerini  ya da girişimlerini uluslararası alanda tanıtma fırsatı sunuyor. Amacı, dünyanın en büyük buluşlarına ticari değer kazandırmak. 1i1w yarışmasında genç mucitler, araştırmacılar, mühendisler ve bilim insanları farklı alanlarda geliştirdikleri projelerini sunacaklar.

Yarışma Tümmiad tarafından  organize edilmekte ve Dünya  Fikir Mülkiyetleri kuruluşu tarafından  da  desteklenmektedir.  Yarışma sürecince dünyanın önde gelen kuruluşlarından olan Nasa, Google, Amazon, Oracle, Facebook konuşmacıları tarafından gerçekleştirilecektir .

Yarışmanın en önemli avantajlarından biri  yarışmacıların ve projenin uluslararası alanda  görünürlüğü sağlamak ve aynı zamanda başarılarının ödül  ile taçlandırılması na fırsat  tanımaktır.

 Başta Türkiye olmak üzere  İran, Azerbaycan, Güney Kore, Tayvan,  Çin, Amerika, Kanada  ve 32 ülkenin katılımıyla yarışma gerçekleştirilecektir.  başarılı projeler Tümmiad  tarafından düzenlenen uluslararası organizasyonlara katılmaya hak kazanacaktır.

 Yarışma hakkında bilgi almak için https://www.1idea1world.com/  adresini ziyaret  edebilirsiniz.

KAYNAK:https://www.1idea1world.com/  ve https://www.tummiad.org.tr/

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamanızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz.